Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

Poslední kalendářní den v roce 2012 uspořádal oddíl karate Tameshi-wari Borovany jedenáctý ročník silvestrovského běhu. Počasí pořadatelům přálo a i díky tomu přišel rekordní počet běžců – 66!

Teplota silvestrovského dopoledne byla v Borovanech kolem pěti stupňů nad nulou a svítilo sluníčko. Ideálnější počasí snad ani být nemohlo. Do dětské kategorie do 6 let se přihlásilo 11 nadšenců a jeden okruh kolem hřiště s umělým trávníkem vyhrál šestiletý Jiřík Novotný z Borovan. Nejmladší účastnicí byla dvouletá Janička Švendová.

V kategorii 7 až 11 let na dva okruhy byla nejlepší Kristýna Paolella z italského Milána. Kromě ní ještě běželi i dvojčata Maruška a Terezka Paolella. Poprvé tak na běhu byla zahraniční účast. Další kategorie 11 až 15 let běžela spolu s dospělými hlavní závod na 3 200 metrů.

V této kategorii vyhrál Nikola Loibl z Borovan časem 16 minut a 25 sekund. Do této kategorie se přihlásili tři kluci a jedno děvče. Hlavní závod dospělých absolvovalo 39 závodníků. Běžel i tradiční účastník Vít Malík, který si zasloužil vyznamenání a titul čestného běžce pro všechny další ročníky.

Závod vyhrál časem 13:05 David Bujnovský a obhájil tak loňské prvenství. Na druhém místě doběhl Jiří Brych ze Strunkovic nad Blanicí, když na vítěze ztratil 38 sekund. Třetí doběhla Jana Candrová z Borovan časem 13:52. Nejstarším účastníkem se stal třiapadesátiletý Jan Vodhánil a trať zvládl za výborný čas 17:50.

Letos pořadatelé připravili dvě novinky. První byla kategorie do 6 let a druhá byla promítání fotek z uplynulých ročníků přímo v restauraci a následně promítání fotek ze závodu.

Při běhu byly rozdány ceny v celkové hodnotě přesahující 18 000,- Kč. Za to pořadatelé vděčí sponzorům, kteří se jakkoliv na cenách podíleli. Pořadatelé se již nyní těší na další ročník a slibují, že i při 12. běhu bude připravená nějaká ta další novinka.

Hlavní pořadatel dále děkuje obsluze restaurace U hřiště – pan Bujnovský s rodinou, panu Zemanovi za půjčení a práci s kuželi pro dětský závod a celému týmu, který tvořili Hanka Heřmanová, Petr Matoušek, Pavla Uhlířová, Jiří Skalička, Roman Krčmář, František Heřman, Zdeněk Tomášek a Pavla Štěchová.

Obsáhlou fotogalerii naleznete zde.

Výsledky naleznete zde.

 

Sponzoři běhu v roce 2012:
 Město Borovany
 ZŠ Borovany
 Autodoprava Petr Krčmář, Borovany
 Stavebniny Sviták, Borovany
 Ton a.s.
 Cemix a.s.
 SK Dynamo České Budějovice
 Miroslav Rineš
 Ruční mytí automobilů, Vladimír Brož, České Budějovice
 Rehabilitační a regenerační centrum Borovany, paní Ludmila Brůhová
 Květiny Petra Baštýřová, Borovany
 Partners – Tomáš Heřman, Ledenice
 TOMA servis Borovany
 Jiří Janoška
 Portál www.jihocesky-sport.eu
 Soukromníci, kteří nechtějí být jmenováni


Statistiky - počet startů hlavní závody:
9 – Michal Heřman, Václav Plecer
8 – Miroslav Rineš, Vít Malík
7 – Tomáš Heřman
6 – Zdeněk Tomášek
5 – Roman Krčmář, Karel Kotalík ml., Jana Candrová, Karel Havelka
4 – Václav Tröstl, Alena Seberová, Milan Džuba, David Bujnovský, Ondřej Sviták
3 – Sláva Černý, Karel Kotalík st., Ivana Vodhánilová, Marcel Kopta
2 – Michal Kápl, Jan Tůma, Luděk Hruška, Eva Kuttová, Tomáš Kutta, Jan Vodhánil, Nikola Bujnovský, Veronika Rinešová
1 – Jan Jindra, Martin Říha, Václav Weisfeit, Saša Ochozka, Lukáš Fríd, Jan Baráček, Lukáš Velický, Pavel Cukr, Tomáš Matuška, Kateřina Havelková, Petr Hodnedl, Petr Havelka, Michaela Votrubová, Zdeněk Bujnovský, Luboš Vaclík, Martin Vaclík, Ondřej Drnek, Jan Velíšek, Jiří Lhotka, Lucie Sikorová, Zdeněk Struska, Dominika Hýsková, Miroslav Hýsek, Pavla Linhartová, Jaroslav Červinka, Stanislava Červinková, Radomil Dvořák, Jiří Brych, Jan Dvořák, Miroslav Račák, Tomáš Choutka, Ladislav Beňo, David Tomášek, Jaromír Švenda, Jiří Kazimour, Jaroslav Kubelka, Vít Pokorný, Kristina Volfová, Jan Kahoun, David Borovka, Jakub Staněk, Alice Klímová, Petr Frejlach, Miloš Pastyřík, David Fošenbauer, Jiří Kräussl, Adéla Pastyříková, Daniela Pastyříková

Tratě a počet běhů na nich:
4 – Zámek - starý Calofrig kopec a zpět (3 600 metrů)
2 – Zámek - starý Calofrig vrátnice a zpět (3 400 metrů)
Restaurace U hřiště – Borovanský mlýn a zpět (4 000 metrů)
Restaurace U hřiště – hráz rybníka Nový a zpět (3 200 metrů)
1 – Paneláky Na Výsluní – Ledenický nábytek a zpět (7 800 metrů)

Bannery