Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

GPHK_2015.JPGTým TW Borovany v Hradci Králové.

 

Do Hradce Králové jsme vyjeli v omezené sestavě : Přemek Benhák, Ondra Sviták a já, Václav Plecer st. Jako první jsem nastoupil do utkání v kategorii kata Masters. Se svou Gojushiho sho jsem prohrál 2:3 ( opět ) proti Bašusovi a byl konec. V kata jsem nastoupil ještě v kategorii kata tým muži, kde jsem závodil za tým TJ Karate Nové Hrady spolu s Petrem Zachařem a Martinem Hermannem, který nás do toho uvrtal ... :). Proti týmu z Egypta jsme však neměli šanci a spolu s týmem z Polska jsme skončili třetí. Druhé místo obsadili muži z týmu Sport Relax a soudě podle mnohých, měli obsadit místo první. I oni prohráli 2:3 ve finále.

Přemek nastoupil v kategorii dorostenci do 57 kg. V boji o finále však vypadl, repasáž o 3.místo zvládl bravurně 5:1. Přemek soutěžil i za tým TJ Karate Č.Budějovice v kategorii kumite tým dorostenců. V prvním kole naši kluci vypadli 1:2 na zápasy proti týmu Slovenska, proti Ukrajině pak vyhráli 2:0 a byli třetí. Ondra zápasil až v 19.00 večer po celodenním čekání. Jeho první soupeř z Maďarska nenastoupil, se soupeřem z Polska pak prohrál 0:7. V repasáži o 3.místo v jejich polovině pavouka ( 24 závodníků ) nastoupil proti výrazně lepšímu závodníkovi z Egypta. Za stavu 0:7, 7 vteřin před koncem utkání jsme byli svědky bezprecedentně nesportovního chování Egypťana, kdy se otočil k Ondrovi zády s tím, že mu nestojí za další námahu a vykráčel z tatami. Hansoku chui, které za to obdržel bylo výsměchem, neboť jiný závodník by nejspíše obdržel Shikaku. Podobně arogantního chování Egypťanů na utkání jsme byli svědky vícekrát. Pravda, byli jednoznačně nejsilnějším a nejvýkonnějším týmem na turnaji ale toto do sportu nepatří. Inu střet kultur. Domů jsme se dostali v 1.00 ráno ...

P.Benhák.JPG

Bannery