Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

P3280050.JPGz 1.kola NP se čtyřmi medailemi !

28.března 2015 se v KLadně konalo 1.kolo Národního poháru v karate mládeže, žáků a dorostu. Na turnaj jsme vyrazili bez Honzy Racka, který musel zůstat doma s bolavými zády. Turnaje se zúčastnilo okolo 400 závodníků z celé České republiky. A naši borci si rozhodně ostudu neudělali !

V kata dorostenců nastoupil pouze Vašek Plecer, Přemek svou účast zrušil kvůli respiračním potížím. Vašek měl free los. V druhém kole hladce prošel s katou Empi, ve třetím prohrál s Kanku sho proti Kanku dai. Naštěstí jej jeho soupeř vytáhl do repasáže. V prvním kole hladce postoupil s Jion a v boji o třetí místo vyhrál proti Láchovi z FC se svou historicky poprvé na soutěži zacvičenou Unsu. A zacvičil jí velmi dobře !

V kumite Bára nastoupila proti finalistce, která jí vytáhla do repasáže. V repasáži Bára vypadla, oba zápasy však zvládla se ctí. Velkým překvapením byl výkon Petra Pelikána, který protivníky deptal svými dobře mířenými kopy a likvidoval jejich naděje na postup. Pouze ve finále nestačil na svého soupeře a ni tomu nedával svou kůži zadarmo. Vašek v kumite první kolo hladce vyhrál, ve druhém prohrál se Schacherlem po velmi špatném výkonu rozhodčích, kteří mu neuznali jasný kop na hlavu a úder. I David uznal, že byl Vašek lepší ! Na repasáž nedošlo. Přemek prohrál v prvním kole, kdy mu soupeř kolenem ošklivě nabořil rameno. V repasáži pak přesto získal 3.místo. Dan předvedl standartní výkon ve třech kolech, škoda bylo finále, kdy už Danovi docházely síly.

V kumite týmů Přemek kvůli zranění nenastoupil a tak jej nahradil Vašek, který měl být členem týmu TJK ČB "C". V Áčku se Vašek také neztratil, když jeden zápas vyhrál, jeden remizoval a jeden prohrál se soupeřem o hlavu větším a o 35 kg těžším. V posledním kole Áčko vypadlo proti týmu FC.

Všechny naše závodníky je třeba velmi pochválit za skvělé výkony, přivézt z národního poháru 4 medaile na 5 závodníků je velmi slušný výkon. Soutěžilo se na 6-ti tatami, bohužel jen se třemi + 1 rozhodčími, což občas ovlivnilo jejich posuzování. Podmínky však měli všichni stejné.

Výsledky : Vašek Plecer - 3.místo kata dorostenci