Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

mčr 2015 společný foto Spolu se členy TJ Karate Nové Hrady jsme se zúčastnili Mistrovství ČR seniorů a Masters za rok 2015.

 

Mistrovství České republiky v karate seniorů a masters se letos konalo dne 31.1.2015 v Příbrami. Na soutěž jsem odjel spolu s kamarády z TJ Karate Nové Hrady Petrem Zachařem a Jardou Švendou, se kterými jsem se připravoval na soutěž v kategorii kata tým muži. Spolu s námi jel i Tomáš Hermann, který soutěžil v kategorii kumite muži + 84 kg a kumite U21 + 78 kg. Za náš oddíl se soutěže ještě zúčastnil Přemek Benhák, který zápasil za TJ Karate Č.Budějovice v rámci finále ligy kumite týmů, v kategorii dorostenci.

Petr Zachař zacvičil výtečně svou katu Empi, ale na výkon Jindry Pilmana to bohužel nestačilo. Jindra Pilman však do finále nepostoupil a tak Petr v eliminaci ze soutěže vypadl. Já soutěžil v kategorii kata Masters muži a zdálo se, že los je mi příznivý. Ve free postupu jsem měl nastoupit proti vítězi duelu Kamil Al Otri vs. Ladislav Mareš. Ačkoliv Kamil cvičil velmi dobře, postoupil dále Láďa Mareš. To samé se bohužel opakovalo v duelu se mnou, kdy jeho technicky dobře zacvičenou, leč pomalou katu Jion rozhodčí ohodnotili 3:2 proti mé Sochin. Leckdo nad tímto verdiktem kroutil hlavou a později shlédnutý videozáznam mi dával za pravdu. Jsou však věci, proti kterým nelze bojovat a proti některým rozhodčím už vůbec ne.

V soutěži kata tým muži jsme nastoupili proti týmu Sport Relax B s katou Empi proti jejich Sochin. Katu jsme zacvičili dobře bez výrazných chyb. Náš soupeř byl mladší a dynamičtější, jejich technické nedostatky rozhodčí velkoryse přehlédli a tak na nás zbyl bronz.

V kumite zazářil Tomáš Hermann, který se dostal do finále v kumite muži + 84 kg proti Tomáši Reichovi. Nádherný zápas vyhrál 7:6 a stal se mistrem ČR. V kategorii U21 +78 kg pak podlehl ve finále Igorovi Kibrikovi z TJ karate Č.Budějovice. 

Přemek Benhák zápasil jako třetí ve finále kumite týmů dorostenců, kde TJ Karate Č.Budějovice nastoulilo proti FC Č.Budějovice. Po dvou zápasech bylo skóre nerozhodně a tak bylo na Přemkovi, zda náš tým zvítězí. Proti Přemkovi nastoupil Kubeš, který je vyšší a těžší. Přemek předvedl dobrý výkon a krátce před koncem zápasu bodoval svým kizamicuki a bylo z toho vítězství. Za tento zápas mu patří velká pochvala.

Letos by se mělo konat na konci roku ještě jedno mistrovství ČR, za rok 2015, tentokrát v Ostravě. Soutěžit by měly všechny kategorie od žáků po seniory. Tak uvidíme, jak se nám bude dařit.

Václav Plecer st., trenér

 P1310016

Bannery