Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

tým TW BorovanyTým Tameshi wari - Mistrovství ČR 2014

 

Dne 7.12.2014 se ve sportovní hale v Českých Budějovicích konalo pod patronací budějovického oddílu karate Fight club mistrovství České republiky v karate mládeže. Na tento turnaj byli za náš oddíl nominováni : Dan Červenka, Vašek Plecer a Přemek Benhák. Ondra Sviták nemohl kvůli rekonvalescenci po operaci nastoupit, ačkoliv měl obě nominace jak v kata tak i v kumite.

Jako první nastoupili naši kluci na kata. Jak Přemek tak i Vašek šli do prvního duelu s katou Empi a nutno říct, že zacvičili velmi dobře. Dobře a hlavně lépe, než jejich soupeři. Přestože Přemkovo soupeř cvičící stejnou katu zapomněl druhé Kiai a jeho závěrečný skok byl velmi slabý, prohrál Přemek 2:3. Prakticky stejně dopadl i Vašek, jehož soupeř předvedl mdlé provedení katy Bassai dai. Inu bojujeme nejen proti soupeři ale i proti rozhodčím, zvláště rozhodují-li rozhodčí pro cvičence z jejich klubu.

V kumite nastoupili Vašek a Přemek v kategorii dorostenců do 52 kg. Přemek v roli favorita pro účast ve finále. Do finále Přemek postoupil přes dva soupeře, nerozhodný výsledek 0:0 ve finále nakonec rozhodli rozhodčí poměrem 0:5 na praporky ve prospěch Tomáše Gabriela z našeho mateřského oddílu TJK Č.Budějovice. Titul vicemistra ČR však Přemka jistě mrzet nemusí, přestože to znamenalo nezískání nominace pro účast na mistrovství Evropy v karate dorostenců a juniorů, které se bude v únoru konat ve Švýcarském Curychu.

Vašek svůj první zápas prohlál s Tomášem Gabrielem a čekala jej účast v repasáži. Nešťastný úder, který v následném zápase provedl závodník z Krupky Davidovi Schacherlovi z TJK znamenal neschopnost Davida postoupit dále v eliminaci a současně diskvalifikaci jeho protivníka. Tímto Vašek postoupil na 3.místo.

Dan svůj první nerozhodný zápas prohrál 2:3 na praporky a znamenalo to konec v soutěži. Bylo to zklamání pro všechny, zvláště pro Dana, který pokračoval v úspěšné šňůře z loňského roku. Chtělo to v prvním zápase jen trochu více důrazu a Dan by jistě mířil ke stupňům vítězů, minimálně ke třetímu místu. Ale takový je život.

Do dalšího roku vstoupíme dobře připraveni. V druhém pololetí letošního roku kluci pravidelně docházeli na úterní tréninky závodního oddílu dospělých pod vedením našich trenérů z TJK, v Borovanech se zase dobře připravovali na kata pod vedením mým a Petra Zachaře z oddílu TJ karate Nové Hrady. Petrovi za to patří velký dík. 

Nastoupí-li do další sezóny sourozenci Rackovi a Ondra Sviták, budeme mít opět silný závodní oddíl, který mohou doplnit i Petr Pelikán a Filip Cabák, kteří měli úspěšný zvláště závěr letošní sezony na krajské úrovni. A tak nás nakonec může mrzet jen odchod Petra Krčmáře, který se z Borovan odstěhoval a naše tréninky již nejspíš navštěvovat nebude. Petr byl výborný a nadějný závodník. Budeme doufat, že se ke karate zase v budoucnosti vrátí.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám na naší dlouhé pouti v roce 2014 jakkoliv pomáhali. Trenérům z TJ Karate ČB, kamarádům z TJ Karate Nové Hrady, rodičům, kteří své děti podporovali, našim sponzorům a všem přátelům, kterým je naše činnost blízká a kteří nás mají rádi.

Tak nashle v roce 2015 !

 

Vašek Plecer st., trenér

nástup na fináletým TJ Karate ČB

 

Bannery