Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

Praha - Naše účast na 3. kole Národního poháru mládeže byla poznamenaná smůlou od samého počátku. Nejprve si zranil palec Honza Racek, poté Dan Červenka potřeboval doléčit poraněný kotník, Denis Cmunt opět omarodil a k dovršení všeho přišel v pátek po tréninku oznámit, značně nečekaně, svůj odchod z oddílu Petr Krčmář.

Turnaj se konal v tenisové hale na okraji Průhonic. Už zaparkovat v naprosto poddimenzovaném místě byl horor. Turnaj začal až v 10.00 soutěží kata. Ke kumite došlo až v 15.15 odpoledne!

V kata vypadl v prvním kole Ondra Sviták a nedostal se do repasáže. V kategorii starších žáků nastoupilo 38 závodníků a soutěžilo se na dvou tatami. Vašek Plecer ml. z free losu vyhrál své první vystoupení, v dalším kole podlehl těsně Šimůnkovi z FC 2:3 a byl konec.

Přemek Benhák postupoval dál až do semifinále, kde naprosto nepochopitelně podlehl se svou Kanku sho proti velmi špatně odcvičené Heian yondan. V reapasáži opět podlehl s Gojushiho sho 2:3 a bylo z toho 5. místo.

V kumite se sbor rozhodčích rozhodl rozhodovat podle starého systému na 3 rozhodčí u žákovských kategorií. Nebyl důvod, neboť mnoho rozhodčích okolo jen postávalo. Výsledkem bylo mnoho špatných a nespravedlivých rozhodnutí na všech tatami.

Jednou obětí byl i Vašek Plecer ml., který v druhém zápase prohrával 0:1. Devět sekund před koncem zasadil soupeři čisté uramawashi, kdy soupeř ani nezvedl ruce. Hlavní rozhodčí nabízela bodování, bohužel oba přísedící dělali, že nic neviděli. Proč, to je mi záhadou, bylo to čisté. A byl konec.

Přemek Benhák prošel svou kategorií do 52 kg bez zaváhání a byla zlatá medaile. OndraSviták své první kolo vyhrál na praporky, ve druhém podobným způsobem prohrál a byl z toho bronz. Podotýkám, že od dorostenců se rozhodovalo na stejném počtu tatami s 5 rozhodčími a bylo to o něčem jiném.

Po nekonečném čekání na tisk diplomů jsme opouštěli halu ve 20.30 hod. Prostě paráda!