Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.


Přinášíme informace ze soutěží v roce 2012.

 

Na přeboru jsme vybojovali 11 medailí. Uspěli i nováčci 

Výsledky z KP (4. 11. 2012): 
Barbora Racková - kumite ml.žákyně 7 - 9 let do 30 kg - 3.místo 
Petr Krčmář - kumite ml.žáci 7 - 9 let + 32 kg - 1.místo - Krajský přeborník 
Filip Koudelka - kumite st.žáci do 52 kg - 5.místo 
Dan Červenka - kumite st.žáci do 60 kg - 5.místo 
Vašek Plecer - kata st.žáci 3.místo, kumite st.žáci do 39 kg - 2.místo 
Přemek Benhák - kata st.žáci 2.místo, kumite st.žáci do 45 kg - 1.místo - Krajský přeborník
Ondra Sviták - 3.místo kata dorostenci, 3.místo kumite dorostenci do 57 kg 
Denis Cmunt - 2.místo kumite dorostenci do 57 kg 
Tomáš Kutta - 2.místo kata junioři, 2.místo kumite junioři do 68 kg 

 


Na velkém turnaji v Ústí se nám nedařilo a po dlouhé době jsme odjeli jen s jednou medailí 

Výsledky z North Bohemia GP - kata: Vašek Plecer ml. vypadl ve druhém kole s Dánem 1:2, který cvičil Shito-ryu. Bohužel Dán vypadl v semifinále a Vašek se tak do repasáže nedostal. V prvním kole Vašek vyhrál 3:0. Přemek Benhák vypadl v prvním kole 0:3 s Jion, cvičil pěkně ale soupeř byl dobrý, i když to bylo půl na půl. Václav Plecer st. postoupil dvěmi koly a ve finále zacvičil Meykyo, což před ním udělal možná naposledy Funakoši. Prohrál 1:2 proti Gojushiho sho - 2. místo. Kumite se nám nepovedlo už vůbec. Vašek ml. vypadl proti vyššímu a silnějšímu Slovákovi hned v prvním kole 0:2 a tím bylo hotovo. Přemek prohrál s Ukrajincem a v repasáži prohrál také. Musíme však uznat, že s bolestmi zubu, které měl byl vůbec zázrak, že nastoupil a tak ho chválíme za odvahu. Dan Červenka vyhrál první kolo na praporky, ve druhém prohrál na body a také skončil. 

 

 

Byli jsme na Shotokan Cupu v Chocni a vybojovali 8 medailí! 

Výsledky: Vašek Plecer ml.: 3. místo kumite st. žáci do 39 kg, Přemek Benhák: 3. místo kata st. žáci, Ondra Sviták: 2. místo kumite dorostenci do 57 kg, Denis Cmunt: 3. místo kumite dorostenci do 57 kg, Tomáš Kutta: 3. místo kata junioři, 3. místo kumite junioři do 68 kg, Václav Plecer st.: 1. místo kata Masters, kata tým: 1. místo. 

 

Byli jsme na South Bohemia GP a vybojovali 5 medailí! 

V sobotu 29. září jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje South Bohemia Grand Prix, který se konal v Českých Budějovicích. Na turnaj vyrazili Bára Racková, Petr Krčmář, Tomáš Kutta, Jirka Kutta, Přemek Benhák a Václav Plecer ml.Trenéři byli Michal Heřman a Václav Plecer st., který poprvé na soutěži vystupoval i jako rozhodčí. 

Bára, Petr i Jirka byli poprvé na soutěži takovéto úrovně a získávali zkušenosti. Bára vypadla v prvním kole a Petr v repasáži. Jirka doplatil na chybu rozhodčích a vypadl v repasáži. 

Naši zkušenější absolvovali turnaj s těmito výsledky: 
Přemek 3. místo kata st. žáci, 2. místo kumite st. žáci do 45 kg 
Vašík 3. místo kumite st. žáci do 39 kg 
Tomáš 3. místo kata junioři, 1. místo kumite junioři do 68 kg 


Začala podzimní sezona! Rozpis soutěží včetně obsazení je v sekci INFORMACE. 

Wakizaši Cup Nymburk = 3 medaile 

V sobotu 12. května jsme se zúčastnili Wakizaši Cupu v Nymburku. Výpravu vedenou trenérem Plecerem tvořili Benhák, Plecer ml., Červenka a Urban. Kluci vybojovali 2 medaile a třetí přidal trenére Plecer v kategorii kata Masters. 

Výsledky: 
Václav Plecer ml. - 3. místo kata starší žáci 
Václav Plecer - 2. místo kata Masters 
Přemek Benhák - 3. místo kumite starší žáci 


 


Z Jeseníku s jednou medailí 

V sobotu 6. května jsme se zúčastnili otevřeného mistrovství Moravy a Slezska. Tým vedený trenérem Václavem Plecerem tvořili Václav Plecer ml., Přemek Benhák, Dan Červenka a Jáchym Urban. Medaili vybojoval pouze Danek Červenka v kumite starší žáci. Mrzí hlavně porážky Přemka a Vašíka, které byly velmi těsné. 

 

V Nymburku zisk šesti medailí

Poslední dubnový víkend jsme se zúčastnili Velké ceny města Nymburk, která byla nominačně bodovaná pro dorost a juniory. Na turnaj jsme vyrazili ve složení Tomáš Kutta, Denis Cmunt, Václav Plecer ml., Dan Červenka, Přemek Benhák, Mates Šesták a Ondra Sviták. Trenéři byli Michal Heřman a Michal Cmunt. Článek obsahuje i odkaz na obsáhlou videogalerii. 

Cílem před závody byl zisk pěti medailí a to se povedlo s bonusem navíc. Kluci celkem vybojovali jedno zlato a pět bronzů! V článku níže je každý závodník rozebrán a na našem kanálu najdete obsáhlou videogalerii. 

Tomáš Kutta – kata a kumite junioři 
Tomáš doplatil v kata na těžký los, když hned v prvním kole dostal Víta. Nicméně výborně zacvičenou Kanhku Sho Tomík soupeře potrápil a těsně prohrál 1:2. V repasáži o 3. místo bohužel Tomík přišel o medaili kvůli drobné chybě v Gojushiho Sho. Ve své slabší disciplíně kumite si ale Tomík spravil chuť, když vybojoval bronz! V boji o finále Tomík prohrál až na praporky těsně 2:3, i když měl sice čistější techniky, ale chyběl důraz. V kumite musíme u Tomáše zlepšit útočnou fázi, která není optimální. 

Kata tým dorostenci 
Našemu triu Benhák, Plecer, Sviták se dokonale podařila odplata týmu Sport Relax za vyřazení na turnaji v Hradci Králové. V Nymburku naši kluci perfektně zacvičili Nijushiho včetně bunkai a soupeře s Bassai Dai porazili 2:1. Výsledkem tedy byla zlatá medaile a pohár! 

Přemek Benhák – kata a kumite žáci 
Přemek ve velké konkurenci v kata jednotlivců vypadl hned v prvním kole s jasně horším soupeřem, kterému chybělo nasazení, dynamika i tvrdost (Přemek cvičil Jion, soupeř Bassai Dai). Přemek doplatil na své postoje, když celou katu zacvičil ve velkém předklonu, což se rozhodčím nemohlo líbit. Přemek zabojoval v kumite, když v 1. kole donutil soupeře čtyřikrát přešlápnout, což znamenalo diskvalifikaci. Ve čtvrtfinále dále Přemek vyhrál 4:0 a postoupil do boje o medaile. V semifinále Přemek doplatil na svou špatnou morálku a opět kvůli psychice zbytečně prohrál. Po poradě nastoupil Přemek do boje o třetí místo a po velkém boji vyhrál 1:0! 

Václav Plecer ml. – kata a kumite žáci 
V kata začal Vašík dobře a s Jion postoupil hladce do druhého kola, ve kterém s Empi postoupil taktéž po výsledku 3:0 dále. Ve čtvrtfinále se Vašík utkal s těžkým soupeřem a s Nijushiho podlehl Sochin 0:3. V kumite Vašek první zápas vyhrál až na praporky 5:0 a postoupil do čtvrtfinále. V něm skončil zápas také nerozhodně a bohužel na praporky prohrál 2:3, i když byl aktivnější. Následovala repasáž, ve které udělali chybu rozhodčí a Vašíka vyloučili za to, že se nestihl během minuty obléct do chráničů! Přitom Vašík byl u tatami a sudí viděli, jak se obléká. Zajímavé bylo, že u některých nejmenovaných jedinců s podobným problémem minuta odpočítávána nebyla … 

Ondřej Sviták – kata a kumite dorostenci 
Asi největší radost během turnaje udělal svým výkonem v kata Ondřej Sviták, když ve velké konkurenci 28 závodníků vybojoval bronz! Ondra začal s Jion proti Jion a vyhrál 3:0. Rozhodčí vyhlásili pro velkou účast Shitei kata i pro kolo druhé a Ondra tak musel nasadit ne úplně zvládnutou Kanku Dai. Soupeř sice udělal ve své katě chybu, ale Ondra až nečekaným výkonem Kanku Dai výborně zvládl a postoupil do čtvrtfinále, ve kterém cvičil Bassai Dai. I soupeř zvolil stejnou katu a proti dobře připravenému Ondrovi neměl šanci – 3:0. Stop přišlo až v semifinále, ve kterém Ondra narazil na Vika. Ondra cvičil Empi a Vik Kanku Sho – výsledek byl 0:3. Následoval boj o 3. místo, do kterého šel Ondra s Kanku Sho a po pěkném cvičení získal třetí místo zaslouženě! V kumite Ondra jeden zápas vyhrál a dva prohrál. V obou případech Ondra soupeře trápil, ale v kumite máme na čem pracovat. Ondra hlavně při útocích a obraně se proti soupeři točí, a s tím se vyhrávat nedá. 

Denis Cmunt – kumite dorostenci 
Na Denise jsme měli velké cíle, které potvrdil i nepotvrdil. Na předturnajové poradě jsme chtěli zlato a Denis vybojoval bronz. V prvním kole Denis dobrou taktikou soupeře dvakrát dostal na cuki a postoupil dále. Ve druhém kole byl zápas ještě vyrovnanější, ale zkušenější Denis zápas nakonec zvládl a čekalo ho semifinále. A právě v semifinále Denis jednou zaváhal, což ho stálo lepší umístění. Proti přibližně stejnému soupeři Denis nedokázal zaútočit a prohrál 0:2. Škoda, měl na něj. Boj o 3. místo si pohlídal a vyhrál zkušeně po úderech cuki 3:0. Denis předvedl slušné kumite, ale zápas v semifinále odhalil, že musíme zapracovat na větším nasazení a útočnosti. 

Dan Červenka – kumite žáci 
Danek poprvé nastoupil v silnější kategorii do 60 kg a bylo to znát. Soupeři byli větší a silnější. Danek měl hlavně problém s kopy, které často mířily příliš nízko. Nicméně si Danek tuto kategorii zkusil a poznal, že přechod nebude jednoduchý. Danek se dostal do boje o medaile, ve kterém narazil na adepta na zlato. Soupeř Dankovi uštědřil lekci z produktivity a vyhrál před limitem 8:0. I přes tuto prohru ale Danek získal bronz a může se soustředit na zlepšení fyzičky a techniky. 

Mates Šesták – kumite dorostenci 
Mates se v konkurenci dalších osmi závodníků neprosadil, když úrovňově stejného soupeře nedokázal ani jednou bodově dostat a rozhodnout tak musely praporky. V nich Mates nezabodoval a prohrál 0:5. Mates má podobný problém, jako Tomík či Ondra – při útoku a obraně se točí, což se nelíbí ani rozhodčím a ani nám trenérům. Nuže, od toho máme tréninky. 

Celkové hodnocení trenéra Michala Heřmana: „Turnaj byl slušně zorganizován a byla velká konkurence. Celkem dorazilo 304 závodníků a 48 klubů. Nejvíce potěšil Ondra, který v kata předvedl z našich kluků výkony dne. Škoda je brzkého vypadnutí Přemka v kata a Vašíka v kumite. Přijeli jsme si pro nominační body a Tomík, Denis i Ondra je získali. Denis v kumite a Tomík v kata měli na nejvyšší příčku, ale tentokráte se to nepovedlo. I tak je zisk šesti medailí nad očekávání.“ 

Fotogalerie ZDE 

Obsáhlá videogalerie ZDE 

 

Aktualizované informace z Hradce Králové

O víkendu 21. - 22. dubna jsme se zúčastnili prestižního turnaje Grand Prix v Hradci Králové. Na turnaj jsme vyrazili ve výpravě Tomáš Kutta, Denis Cmunt, Václav Plecer ml., Přemek Benhák a Ondra Sviták. Doprovod tvořili trenéři Václav Plecer a Michal Heřman, plus Michal Cmunt.Výsledek byl zisk dvou medailí, které získali Václav Plecer st. a kata tým dorostenci + junioři. 

Po sobotních bojích, do kterých nastoupil Vašek Plecer st. a Tomáš Kutta jsme získali jednu medaili. V kategorii kata Masters vybojoval Vašek stříbro, když nestačil až ve finále na Karla Kesla z Kesl Ryu Praha! Tomáš cvičil taky velmi dobře, ale bohužel po dvou vítězstvích udělal technickou hybu v Empi a vypadl, což je velká škoda. V neděli se nám bohužel příliš nedařilo a výsledkem byla jen jedna medaile. V kategorii kata tým dorostenci a junioři získalo trio Sviták - Benhák - Plecer stříbro! 

V kategorii kata starší žáci se představili Václav Plecer ml. a Přemek Benhák. Ve velké konkurenci 33 závodníků bohužel naši kluci neuspěli. Vašík nestačil v prvním kole s Jion na Richtera s Bassai dai. Přemek prohrál v 1. kole 0:5, poté sice vyhrál první zápas repasáže, ale následující duel již znamenal stop. Následoval kata tým dorostenci a junioři. V této disciplíně byla naše očekávání velká a to se také vyplnilo. Kluci vybojovali stříbro, když ve finále podlehli soupeři ze Sport Relax. 

Odpolední blok kumite začal jako první Přemek Benhák a první zápas vyhrál 5:3. V dalším kole ale prohrál 1:2 a to znamenalo konec. V dorostencích se sešli v jedné kategorii Ondřej Sviták a Denis Cmunt. Naším snem samozřejmě bylo, aby se oba utkali spolu, protože by to bylo reálné až v případném finále. Nicméně Denis prohrál v prvním kole s Kitem z Ukrajiny a Ondra se Solopovem ze Srbska. Oba zápasy skončily shodně 0:3 a i to bohužel na postup do repasáže nestačilo. 

Jako poslední nastoupil Vašík Plecer v kumite starší žáci do 39 kg. Vašík si na novou a silnější kategorii zvyká a svůj zápas prohrál 0:8. 

Hodnocení trenéra Václava Plecera: "Účast na Grand Prix H. Králové byla důležitá zvláště pro žáky, pro které byl tento turnaj nominační. Konkurence však byla velmi silná a získat body v jakékoliv kategorii bylo velmi obtížné. V kata se opět ukázalo, jak může s výsledným pořadím zahýbat nepříznivý los. Vašek Plecer ml. v úvodu nastoupil proti silnému soupeři a byl z dalšího postupu vyřazen, zatímco jiní protivníci se dostali v soutěži dále s mnohem hůře předvedenými sestavami. Přemek Benhák narazil ve své pouti na protivníka cvičíciho ve stylu Goju ryu a to v dnešních podmínkách soutěží znamená v žákovských kategoriích skoro vždy konec pro závodníka cvičícího styl Shotokan. V repasáži pak uhrál pouze 5.místo. V kategorii kata tým budou naši kluci hrát v budoucnu významnou roli, jak ukázal jejich výkon při předvedení katy Nijushiho. Na rozdíl od svých soupeřů při bunkai ukázali, jaké techniky se v katě předvádí. Jejich soupeři naopak předvedli ubohé kumite v aplikaci kata, když jaksi pominuli nejdůležitější pasáže jejich katy Bassai dai. Ze zákulisí jsme se pak dozvěděli, že kata Bassai dai má větší obtížnost ....??? Co na to říct, že? Skvěle si vedl Tomáš Kutta v soutěži kata junioři. Boužel jej opět zradila psychika a svou katu Empi, jinak skvěle rozjetou, pokazil. V repasáži pak na svého soupeře už nestačil a ukazuje se, že nastal čas s výukou dvou nejobtížnějších kata Unsu a Gankaku. V kumite předvedl asi nejhezčí zápas Přemek Benhák. Bohužel ve druhém kole narazil na protivníka stejně silného a i jeho, opět, zradila jeho schopnost koncentrace ve chvílích, kdy se zápas neodvíjí podle jeho představ. Vašek bojoval statečně s velmi dobrým protivníkem z Izraele, který po zásluze zápas vyhrál.Vaškovi chybí důrazná síla v provedení technik a má ještě na čem pracovat. Zápasy Denise Cmunta a Ondry Svitáka se v přímém přenosu jevily jako špatné, v opětovném promítnutí těchto zápasů na videu musím říct, že si nakonec nevedli tak zle. Avšak je tu stejný problém jako u Vaška - chybí důraz v konečném provedení technik a zbytečné vyčkávání. Je to o zkušenostech a kluci musí co nejvíce závodit, aby tyto nedostatky odstranili." 
 


Fotogalerie ZDE 

 

Pohár nadějí = 1 medaile 

Borovanští karatisté Benhák, Plecer ml. a Červenka se pod trenérem Plecerem st. zúčastnili turnaje v Novém Boru, který se konal v sobotu 14. dubna. 

Soutěž se nám příliš nepovedla, když v disciplíně kata vypadl Benhák v 1. kole a Plecer ml. v kole druhém. Kluci mohli postoupit, ale bohužel dle rozhodčích se tak nestalo. Alespoň malou náplastí bylo kumite. V něm získal bronzovou medaili Danek Červenka, který jeden zápas vyhrál a jeden prohrál. Přemek Benhák dva zápasy vyhrál a dva prohrál, což na medaili těsně nestačilo. Podobně si vedl i Vašek Plecer ml., který měl bilanci také dvě výhry a dvě porážky. 

Celkově tedy kluci nastoupili do pěti kategorií a získali jednu bronzovou medaili. Již přístí víkend nás čeká prestižní dvoudenní turnaj v Hradci Králové. 

Z ligy talentů se třemi kovy 

V neděli 8. dubna se v Českém Krumlově konal první ročník Mezinárodní ligy talentů. Na soutěž, která se konala v SUPŠ Svaté Anežky, jsme vyrazili ve složení Jiří Kutta, Jáchym Urban, Dan Červenka, Filip Koudelka a Jan Chrástka. Doprovod tvořil trenér Michal Heřman a Tomáš Kutta. 

Kata - jedno překvapení, jinak brzké porážky 
Soutěž v ne úplně optimálních podmínkách začala kategorií kata a jako první nastoupil na tatami Filip Koudelka, který vybojoval trochu překvapivě stříbrnou medaili! Díky losu se dostal přímo do semifinále, které vyhrál. V následujícím finále poté podlehl soupeři s lepší dynamikou úderů. V kata nastoupili všichni "borovanští" a nejlépe si po Filipovi vedl Jirka Kutta, který dokázal alespoň jeden zápas vyhrát. Bohužel stop znamenal hned následující souboj. V prvním kole a následně i v repasáži prohráli Jáchym Urban i Honzík Chrástka. Nicméně výkony nebyly špatné. Jako poslední v kata cvičil Dan Červenka a ani on se nedostal přes 1. kolo. 

Kumite - zisk dvou medailí 
V bloku kumite jsme nenasadili malého Honzíka Chrástku, který ještě musí potrénovat. Dále nesoutěžil Filip Koudelka, protože si doma bohužel nechal chránič zubů. Jako první tedy nastoupil Jáchym Urban a v kategorii do 40kg vyhrál první kolo 1:0 a tím si automaticky vybojoval medaili. Otázka byla, jakou bude mít barvu. A jelikož Jáchym v dalším kole prohrál poměrně jednoznačně, tak medaile byla bronzová. Poprvé si kumite na soutěži vyzkoušel i Jiřík Kutta a poznal, že tréninky jsou něco jiného. Nicméně Jirkovi nepřál los a hned v prvním kole se utkal s pozdějším vítězem kategorie do 30 kg. Jirka šel do repasáže, ve které se rval jako lev, ale na zkušenějšího soupeře to nestačilo. Jirka je ještě mladý a věříme, že jeho čas přijde. Jako poslední nastoupil Danek Červenka a potvrdil medailové ambice. Bohužel hned v prvním kole dostal za soupeře karatistu z Fight Clubu a jelikož u tatami seděla čtveřice rozhodčích z Fight Clubu nebojoval Danek jen se soupeřem. Po dobrém úvodu Danek vedl 2:0 a vypadalo to na zasloužený postup. Nicméně snížení na 2:1 bylo nepříjemnou komplikací a se závěrečným gongem dostal Dankův soupeř místo napomínání za jasnou tvrdost yuko! Stav byl tedy 2:2 a na praporky neměl Danek šanci. Musel tedy do repasáže, ve které si vedl výborně a po zásluze vyhrál oba souboje. Danek nejvíce bodoval s výborným mawashi geri na záda. 

Hodnocení trenéra: "Cíl byl tři medaile, a to kluci splnili. Všichni kluci bojovali a nikdo nezůstal za očekáváním. Škoda je brzkého vypadnutí Danka. Mohli jsme mít medailovou sbírku kompletní. Děkuji za reprezentaci oddílu, která byla na velmi dobré úrovni." Další soutěží, na kterou vyrazíme, je příští víkend turnaj v Novém Boru. 

Obsáhlá videogalerie z ligy talentů ZDE 

 

Účast na mistrovství ČR seniorů se ctí 

Náš mateřský oddíl TJ Karate České Budějovice pořádal 7. dubna společně s Českým svazem karate mistrovství ČR seniorů, které hostila hala Jihočeské univerzity Slavie. Tameshi-wari Borovany na mistrovství Česka reprezentoval hlavní trenér oddílu Václav Plecer! Václav Plecer nastoupil v kategorii kata Masters v konkurenci dalších 11 závodníků a i přes brzké vyřazení podal velice kvalitní výkon. Se svou kata Gojushiho-sho bohužel podlehl soupeři s Bassai Dai na praporky 0:5. 

Video ZDE 

Informace o schůzce s rodiči více zde 
Informace o lize talentů konané 8. dubna více zde 

Na mistrovství ČR v seniorech budou mít zastoupení i Borovany 

V sobotu 7. dubna se v hale Na Sádkách Jihočeské univerzity koná mistrovství České republiky v karate seniorů. Na této významné akci bude mít zastoupení i Tameshi-wari Borovany. V kategorii kata Masters bude bojovat i hlavní trenér borovanského oddílu Václav Plecer! 

 


Zkoušky byly velmi úspěšné 

Dne 28. března se v Českých Budějovicích konaly zkoušky technické vyspělosti. Z Tameshi-wari Borovany byli před komisi Faktor, Hýsek, Plecer posláni Filip Cabák, Bára Racková, Jan Racek, David Huňady, Petr Krčmář, Jan Chrástka, Marek Fojtl, Jiří Kutta, Jáchym Urban, Karel Kotalík a Tomáš Kutta. 

K radosti všech zúčastněných všichni svoji zkoušku úspěšně složili a získali následující kyu: 

8. kyu - Filip Cabák, Bára Racková, Jan Racek, David Huňady, Petr Krčmář 
7. kyu - Jan Chrástka 
6. kyu - Marek Fojtl, Jiří Kutta 
5. kyu - Jáchym Urban 
2. kyu - Karel Kotalík, Tomáš Kutta 

Všem zúčastněným gratulujeme k zisku dalšího kyu a děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci oddílu. 

 

Rozpis obsazení a soutěží pro jarní část sezony (do června 2012) 

Soutěže v jižních Čechách: 

8. dubna - Mezinárodní liga nadějí Český Krumlov
Trenér: Michal Heřman
Doprava: Michal Heřman + rodiče
Obsazení: Koudelka, Urban, Červenka, J. Kutta, Chrástka (všichni kata i kumite) 

Republikové soutěže: 

14. dubna - Pohár nadějí Česká Lípa
Trenér: Václav Plecer
Doprava: Václav Plecer
Obsazení: Plecer ml., Benhák, Sviták, Urban/T. Kutta (všichni kata i kumite + kata tým) 

21. - 22. dubna - Grand Prix Hradec Králové
Trenéři: Václav Plecer, Michal Heřman, Michal Cmunt
Doprava: Michal Heřman, Michal Cmunt
Obsazení: Plecer ml., Benhák, Sviták (kata, kumite, kata tým), D. Cmunt (kumite), T. Kutta 
(kata) 
Pozor: je to dvoudenní soutěž, bude se tam spát

28. dubna - Velká cena Nymburka
Trenéři: Michal Heřman, Michal Cmunt
Doprava: Michal Heřman, Michal Cmunt
Obsazení: Plecer ml., Benhák, Sviták (kata, kumite, kata tým), T. Kutta (kata i kumite), D. Cmunt (kumite), Šesták (kumite), Urban (kumite), Červenka (kumite) 

5. května - Mistrovství Moravy a Slezska v Jeseníku
Trenér: Václav Plecer
Doprava: Václav Plecer
Obsazení: Benhák, Plecer ml. (kata i kumite), Červenka, Urban (kumite)

6. května - Májový pohár Lovosice
Trenér: Michal Cmunt
Doprava: Michal Cmunt
Obsazení: D. Cmunt (kumite), Sviták (kata i kumite), T. Kutta (kata i kumite), Šesták (kumite) 

12. května - Wakizaši Cup Nymburk
Trenér: Václav Plecer
Doprava: Václav Plecer
Obsazení: Urban (kumite), Benhák, Plecer ml. (oba kata i kumite), Sviták/Červenka

26. - 27. května - Velká cena Ústí nad Labem
Trenéři: Václav Plecer, Michal Cmunt
Doprava: Václav Plecer, Michal Cmunt
Obsazení: Plecer ml., Benhák, Sviták (kata, kumite, kata tým), Červenka, Urban, D. Cmunt, Šesták (kumite), T. Kutta (kata a kumite) 


Představujeme nové logo Borovan 

Oddíl Tameshi-wari Borovany představuje jednu z novinek roku 2012, kterou je nové logo. To vzniklo za přispění kaligrafa pana Skupého, který slovo "Tameshi-wari" přeložil a napsal v japonštině. 

 

Plecer a Benhák oceněni: 

Dne 28.února se v Kulturním domě Metropol v Českých Budějovicích konalo již 15 - té vyhlášení výsledků ankety Jihočeský sportovec roku do 15- ti let. Mezi sportovci z mnoha sportovních odvětví reprezentujících Jihočeský kraj nechyběli ani karatisté z oddílu TJ Karate Č.Budějovice. Mezi našimi nominovanými karatisty byl i Přemek Benhák, který svými sportovními výkony reprezentoval město Borovany jako člen oddílu karate Tameshi-wari Borovany. Své ocenění si plně zasloužil. Druhým vyznamenaným byl hlavní trenér TW Borovany Václav Plecer. Za celý náš oddíl oběma gratulujeme! 


Všichni sportovci pohromadě: 
 

Přemek Benkáh s Lucií Janouchovou: 
 

Přemek Benhák a trenér Václav Plecer: 
 

Výsledky z 1. kola KL v ČB 28. ledna 2012: 

Tomáš Kutta: 1. místo kata junioři a 3. místo kumite junioři do 68 kg, Denis Cmunt: 1. místo kumite dorostenci do 57 kg, Matěj Šesták: 2. místo kumite junioři do 61 kg, Přemek Benhák: 1. místo kumite starší žáci do 39 kg a 3. místo kata starší žáci, Vašek Plecer: 2. místo kumite mladší žáci do 35 kg a 3. místo kata mladší žáci, Dan Červenka: 3. místo kumite mladší žáci +41 kg,Červenka, Koudelka, Urban: 2. místo kata tým žáci. Celkem 10 medailí!!! 


 
 
 
 
 
 
 
 
 Silvestrovský běh vyhrál David Bujnovský 

Poslední kalendářní den v roce 2011 se karatisté Tameshi-wari Borovany loučili s uplynulým rokem tradičním Silvestrovským během, který byl již podesáté! Na běžecký závod přišlo celkem 42 závodníků! V nejmladší kategorii do 11 let obhájil vítězství Jiřík Kutta, v nové kategorii 12-15 let zvítězil Ondřej Sviták a v hlavním závodě byl nejlepší David Bujnovský. Dětská trasa pro nejmenší kolem fotbalového hřiště s umělým povrchem byla dlouhá 300 metrů. Ostatní běžci se vydali na trať od restaurace U hřiště k Borovanskému mlýnu a zpět. 


Výsledky 10. Silvestrovského běhu v Borovanech 

Mládež do 11 let (300 metrů, celkem 11 dětí): 

1. Jiří Kutta (Strážkovice, 9 let) 51 vteřin 
2. Jiří Hvězda (Čeperka, 7) 52 
3. Jaroslav Blažek (Borovany, 10) 53 
4. Jakub Králík (Slavošovice, 8) 55 
5. František Klíma (Borovany, 7) 56 
6. Tomáš Candra (Borovany, 7) 57 
7. David Janoška (Borovany, 9) 59 
8. Anička Hvězdová (Čeperka, 5) 1:04 minuty 
9. Jan Králík (Slavošovice, 3) 1:10 
10. Míša Candrová (Borovany, 4) 1:12 
11. Maruška Klímová (Borovany, 3) 1:15 


Mládež 12 – 15 let (4 kilometry, 3 závodníci): 

1. Ondřej Sviták (Borovany, 13) 23:40 minuty 
2. Michaela Votrubová (Ledenice, 15) 26:07 
3. Matěj Šesták (Ledenice, 14) 30:41 


Hlavní běh (4 kilometry, 28 závodníků): 

1. David Bujnovský (Borovany, 22) 16:09 
2. Karel Kotalík (České Budějovice, 19) 16:52 
3. Jana Candrová (Borovany, 36) 17:11 
4. Zdeněk Struska (Borovany, 30) 17:29 
5. Luboš Vaclík (Borovany, 36) 17:55 
6. Martin Vaclík (Borovany, 35) 19:42 
7. Karel Havelka (Ledenice, 22) 20:17 
8. Jiří Lhotka (Borovany, 36) 20:28 
9. Pavla Linhartová (Vodňany, 26) 20:52 
10. Václav Plecer (Borovany, 46) 20:55 
11. Tomáš Heřman (Ledenice, 26) 22:05 
12. Marcel Kopta (Borovany, 20) 22:21 
13. Zdeněk Tomášek (Borovany, 31) 22:26 
14. Ondřej Drnek (Borovany, 24) 22:34 
15. Jan Velíšek (Borovany, 25) 22:37 
16. Ivana Vodhánilová (Borovany, 49) 22:46 
17. Tomáš Kutta (Strážkovice, 16) 23:40 
18. Eva Kuttová (Strážkovice, 39) 24:16 
19. Miroslav Rineš (Borovany, 50) 24:51 
20. Lucie Sikorová (České Budějovice, 16) 25:05 
21. Zdeněk Bujnovský (Borovany, 50) 29:00 
22. Radomil Dvořák (Borovany, 56) 29:19 
23. Michal Heřman (Borovany, 23) 31:05 
24. Miroslav Hýsek (České Budějovice, 28) 
25. Dominika Hýsková (České Budějovice, 28) 
26. Jaroslav Červinka (České Budějovice, 28) 
27. Stanislava Červinková (České Budějovice, 27) 


Čestný běžec: Vít Malík (Borovany, 42)16:45 


Děkujeme sponzorům: 

Město Borovany, ZŠ Borovany, Miroslav Rineš, Cemix, Petra Baštýřová - květiny, SK Dynamo České Budějovice, Stavebniny Sviták, Myčka Bobo České Budějovice, Jiří Janoška, TOMA servis, Tomáš Heřman - Partners, restaurace U hřiště, Ton a.s. 

Dále děkujeme organizátorskému týmu - Michal Heřman - organizace, Hana Králíková - organizace, Zdeněk Tomášek - organizace, Roman Krčmář - organizace, Petr Matoušek - časoměřič a zapisovatel, Lenka Mašková - fotografka, Václav Tůma - příprava kuželů na dětský závod. 


Fotogalerie zde.

Bannery