Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

Závodní sezónu jsme ukončili South Cupem
V nepříliš hojné účasti soutěžili naši kluci na posledním turnaji sezóny - South Cupu, pořádaném naším mateřským oddílem TJ Karate České Budějovice. V kata týmu starších žáků nastoupilo naše trio Sviták, Benhák a Plecer a bez větších obtíží získali 1.místo. Druhý kata tým dorostenců: Cmunt, Šesták a Jirka Adam z Boršova předvedl kata Heian Shodan a Heian Nidan a celkem dle očekávání skončil na posledním místě své skupiny. Ale co, byla to legrace. Horší výkon předvedli kluci v kumite týmů. Ve starších žácích nastoupili Benhák, Plecer a Červenka. Výborně si vedl Přemek a to přes svou zdravotní indispozici. Kluci prohráli s týmem Strakonic i s holkama z českobudějovického oddílu a skončili na posledním, 3.místě. Výkon našeho dorosteneckého týmu lze bez větších obtíží nazvat tragickým a své poslední místo si kluci zasloužili.


Sportovní sezóna 2011 – hodnocení trenéra
Rok 2010 byl pro naše závodníky ve znamení postupného získávání zkušeností na krajských soutěžích. Překvapením proto byly nominace na MČR Přemka Benháka a Tomáše Kutty v kategorii kata a Vaška Plecera v kumite mladších žáků a Denise Cmunta v kumite starších žáků. Bez jakýchkoliv ambicí pak kluci ve složení týmu: Sviták, Plecer, Benhák nastoupili v tomto turnaji v kategorii kata tým žáci a svým skvělým výkonem získali titul Mistrů republiky.
Tyto úspěchy předznamenaly poměrně značný nástup jejich výkonnosti v sezóně roku 2011. Tato skupina závodníků borovanského oddílu, rozšířená o Dana Červenku, Jáchyma Urbana a později i o Vítka Koláře a Matěje Šestáka, obsadila na své pouti krajskými a národními soutěžemi velké množství medailových pozic. Raketový vzestup výkonnosti Přemka Benháka mu dokonce vynesl nominaci Jihočeským svazem karate na Letní olympiádu dětí a mládeže.
Po celý rok byly naše tréninky zaměřeny na důsledný nácvik základních technik spolu s kata a následné studium bunkai. Bez znalosti bunkai nelze pochopit a tím i kvalitně zacvičit kata, která se snažíme cvičit v rovnováze spolu s kumite. Chceme utvářet ucelené osobnosti našich žáků tak, aby pojali karate v celé jeho šíři, byť se každý z nich soustředí trochu více na tu či onu formu. V tomto duchu se jako trenéři budeme i nadále snažit vést naší výuku.
Asi největší rozvoj formy jsme zaznamenali krom zmíněného Přemka Benháka i u Tomáše Kutty, jehož doménou bude v budoucnu, jak se zdá, cvičení kata. Naopak Denis Cmunt se dnes více soustředí na kumite, Vašek Plecer a Ondra Sviták jsou karatisté univerzální. Slibně se vyvíjí forma Jáchyma Urbana v kumite, ale stejně jako u ostatních našich členů je závislá na osobním přístupu i podpoře rodičů.
Je nutno zdůraznit, že značný nástup výkonnosti našeho závodního družstva je zapříčiněn i umožněním pravidelných návštěv úterních tréninků závodních oddílů v našem mateřském oddílu TJ Karate České Budějovice, zaměřených pod vedením budějovických trenérů na dynamický nácvik kumite. Velký vliv na formu našich závodníků měla i účast na oddílových soustředěních, orientovaných na rozvoj síly a taktiky v kumite. Všem trenérům za to patří náš velký dík!
V příští sezóně budeme pokračovat ve stávající podobě tréninků a bude – li to možné, i v návštěvách tréninků závodních oddílů. Nižší technické stupně připravíme na další zkoušky technické vyspělosti, s družstvem našich závodníků se zúčastníme stejných soutěží jako v tomto roce.
Václav Plecer st., trenér
Celkem medailí za rok 2011:
54 (22 zlatých, 17 stříbrných a 15 bronzových)
Medaile na krajských soutěží:
14x zlato, 10x stříbro, 5x bronz.
Medaile na národních a mezinárodních soutěží:
8x zlato, 7x stříbro, 10x bronz.


Borovany získaly 3 medaile na MČR!
Ve dnech 3. a 4. prosince se v hale Sluneta v Ústí nad Labem konalo mistrovství České republiky mládeže. Nominaci na turnaj vybojovalo v průběhu roku pět karatistů.
Oddíl Tameshi-wari karate Borovany vyslal Tomáše Kuttu, Denise Cmunta, Přemka Benháka, Ondřeje Svitáka a Václava Plecera ml. Původně měl jet v rámci českobudějovické výpravy i Jáchym Urban. Ten z konečné nominace vypadl kvůli nemoci. Na dvoudenním vrcholu sezony vybojovali kluci po jedné medaili každé barvy! Mistrem Česka se stal Přemek Benhák, vicemistrem Václav Plecer ml. a na 3. místě skončil kata tým žáci ve složení Sviták, Benhák, Plecer!
Sobota - dvě pátá místa
Sobotní den přinesl boje v kategoriích dorostenci a junioři. Za juniory závodil v kata i v kumite Tomáš Kutta a v dorostencích bojoval v kumite Denis Cmunt. Tomáš v kata příjemně překvapil. Ze 14 karatistů po pěkných výkonech skončil na 5. místě! Bohužel v kumite skončily naděje Tomíka hned v prvním kole, ve kterém měl za soupeře Ondrušíka. Ten nedovolil Tomovi úspěšně zaútočit a vyhrál 4:0. Tomík se snažil, ale prohrál s lepším soupeřem. V kumite dorostenců do 52 kg bojoval Denis. V prvním kole ho los přidělil k závodníkovi Privitzerovi a byl to velký boj. Po necelé minutě prohrával Denis 0:2 a vyhlídky nebyly nejlepší. Ve druhé polovině zápasu se Denis svou aktivitou začal prosazovat a vyrovnal na 2:2. O svém vítězství rozhodl přesným úderem vteřinu před koncem! Ve druhém kole měl Denis za soupeře favorita Víta. I přes veškerou snahu Denis soupeři podlehl 0:2 a šel do repasáže. V ní podlehl Podroužkovi 0:2 a skončil na děleném 5. místě. Denis ale dokázal oba soupeře hodně potrápit.
Neděle - tři medaile a dramatické zápasy
Další zastoupení jsme měli v neděli, kdy v kata i kumite závodil Přemek Benhák a Ondra Sviták, v kumite Vašík Plecer ml. Sen o získání medaile z kategorie kata mladší žáci, ve které závodil Přemek, vydržel jen do prvního kola. Přemek byl nasazen do předkola, ve kterém porazil se svou Jion soupeře s Bassai Dai 4:1. V dalším zápase cvičili oba soupeři Bassai Dai a Přemek trochu překvapivě prohrál 2:3. Ondra v kata starší žáci podlehl se svou katou Jion soupeři s Passai Dai 0:5. Jion Ondra zacvičil pěkně, ale soupeř byl lepší. První medaili jsme získali v další kategorii – kata tým žáci. Tým ve složení Plecer, Benhák, Sviták se v prvním kole utkal s českobudějovickým Fight Clubem. Bohužel rozhodčí byli názoru, že soupeřova Empi byla lepší, než naše Bassai Dai. Tři praporky pro soupeře čekal málokdo. Kluci se ale nevzdali a v boji o třetí místo zacvičili perfektně Niju Shiho včetně aplikace Bunkai. Soupeř zvolil Heian Nidan. Výsledek byl jednoznačný 5:0! Kata tým sice nezopakoval loňský úspěch, kdy mistrovství Česka vyhrál, ale i zisk bronzové medaile je velmi cenný!
V poslední části závodili žáci v kumite. Jako první závodil Přemek a v prvním kole porazil soupeře před limitem 8:0. Následovalo semifinále, a i když Přemek prohrával 0:1, tak nakonec vyhrál 3:1 a postoupil do finále. Poslední zápas byl hodně napínavý a dramatický. Přemek prohrával 0:3 a vypadalo to špatně. Naštěstí se povedlo Přemkovi vyrovnat rychlým kopem a soupeře udolal po velkém boji 5:4! Přemek se tak stal mistr Česka pro rok 2011! Vůbec největší překvapení bylo vystoupení Vašíka. V konkurenci šestnácti karatistů porazil svého soupeře v prvním kole 4:1. Ve čtvrtfinále musel Vašek předvést i dobrou obranu a soupeře zdolal 2:1. Následovalo semifinále. Vyrovnanost utkání se stupňovala a Vašek o svém postupu do finále rozhodl až v prodloužení! Ve finále měl Vašek blízko k titulu. Vedl 1:0 a blížil se konec. Pouhou vteřinu před koncem ale Vašek přešlápl čáru ohraničující zápasiště a dostal trestný bod. Následovalo prodloužení, ve kterém nikdo nebodoval a na praporky rozhodčích vyhrál Vaškův soupeř. Poslední do bojů zasáhl Ondra Sviták ve starších žácích. Ani jemu los příliš nepřál a po prohraném prvním kole své účinkování na turnaji zakončil. Soupeři podlehl 0:3.
Poděkování trenérům
Všichni naši závodníci podali velice kvalitní výkony a tři získané medaile jsou toho důkazem. Poděkování patří hlavnímu trenérovi TW Borovany - Václav Plecer st. po celý rok kluky tvrdě trénoval a výsledky se dostavily. Už jen samotné nominace na republiku jsou velké úspěchy! Další veliké poděkování patří trenérům TJK České Budějovice, kteří naše závodníky na republice koučovali! Klub TJK České Budějovice se stal nejúspěšnějším oddílem na MČR!


Borovany vybojovaly na přeboru 8 medailí
Karatisté Tameshi-wari karate Borovany se ve čtvrtek 17. listopadu zúčastnili Krajského přeboru, který se konal v Českých Budějovicích. Výprava vedená trenérem Václavem Plecerem získala celkem osm medailí! Na soutěž vyrazili T. Kutta, O. Sviták, P. Benhák, V. Plecer, D. Cmunt, J. Urban, D. Červenka, V. Kolář a M. Šesták.
VÝSLEDKY:
Kata - Přemek Benhák 1. místo, Vašek Plecer ml. a Dan Červenka vypadli ve 3. kole, Jáchym Urban vypadl v 1. kole (mladší žáci). Ondra Sviták prohrál boj ve starších žácích o 3. místo, i když jeho soupeř udělal chybu v Meykio, čehož si trestuhodně rozhodčí nevšimli! V dorostencích prohrál Denis Cmunt v 1. kole s favoritem Koudelkou. Kategorie junioři přinesla bronzovou medaili pro Tomáše Kuttu. Výborně si vedl kata team starší žáci A, který získal zlato! B-tým vypadl ve druhém kole.
Kumite - Vašek Plecer v kategorii mladší žáci do 35 kg prohrál souboj o 3. místo a skončil čtvrtý. Mladší žáci do 41 kg přinesla dvojí naše zastoupení. Jáchym Urban prohrál v prvním kole. O dost lépe si vedl Přemek Benhák, který vyhrál, i když ještě šest vteřin před koncem zápasu prohrával o 3 body! Danek Červenka dostal za soupeře kluka snad o 20 kg těžšího a to bylo na výsledku znát. Vítek Kolář skončil v dorostencích do 52 kg na 3. místě a ve stejné kategorii vyhrál Denis Cmunt! Dobře si vedl i novic na soutěžích Matěj Šesták, který skončil v dorostencích do 61 kg na 2. místě! Ondra Sviták ve starších žácích do 45 kg prohrál v prvním kole. Jako poslední nastoupil v juniorech Tomáš Kutta a přidal poslední medaili - stříbrnou.


Soustředění pro závodní oddíl:
Od pátka 18. do neděle 20. listopadu se koná soustředění závodních oddílů. Jako hlavní host soustředění bude medailista z ME a MS Christian Grüner, který přiveze své tři svěřence, medailisty z juniorských ME.
Další trenéři:
Miroslav Hýsek, Vojtěch Kočí, Jan Kočí


Soustředění pro základní oddíl:
V sobotu 26. listopadu se bude konat seminář karate určený pro základní oddíly. Seminář bude zaměřený na základní techniku, kata a kumite.


V Ústí nad Labem jsme vybojovali jednu medaili
Soutěž Grand Prix North Bohemia v Ústí nad Labem byla hodně těžká. Turnaje se zúčastnilo více než 500 závodníků z osmi zemí. Borovanští karatisté tentokráte nezopakovali výborné výsledky a i přes snaživé výkony vybojovali "jen" jednu medaili. Na třetím místě se v kategorii junioři do 61 kg umístil Tomáš Kutta. Nejblíže medaili měl dále Ondřej Sviták a Přemek Benhák. Po boji v repasáži skončili oba na 5. místě.


Ostravská mise přinesla 4 medaile
Přinášíme informace po skončení Grand Prix Ostravy, kam se s trenérem Václavem Plecerem vypravili Ondra Sviták, Přemek Benhák a Václav Plecer mladší. V silné konkurenci kluci vybojovali celkem čtyři medaile. Nejúspěšnější byl Přemek, který si odvezl tři medaile. Společně s klukama vyhrál kategorii kata team starší žáci a navíc získal i bronzovou medaili v kata jednotlivcích a zlatou v kumite! Další medaili přidal Ondra, který skončil v kumite starších žáků do 45kg třetí! Vašek ml. a Ondra v kata jednotlivci skončili ve vyřazovacích kolech.


Z ligy s 5 zlaty a 1 bronzem!
Kata
V dopolední části soutěže, kata, vybojovaly Borovany tři zlaté medaile! V kategorii mladší žáci zvítězil Přemek Benhák. Ve finále suverénně porazil se svou Kanku Sho soupeře s Jion. Borovanům nesvědčil los, protože v semifinále na sebe narazili Přemek a Vašek Plecer. Tento bratský souboj vyhrál Přemek 3:0. V boji o třetí místo Vašík podlehl se svou Jion soupeři s Bassai Dai 1:2. Další zlatou medaili přidal v kata jednotlivců Tomáš Kutta. V kategorii junioři zvládl oba zápasy. Tomáš cvičil Kanku Sho a Bassai Dai. Třetí zlatou medaili získali kluci v kata teamu starší žáci. Složení Sviták, Benhák, Plecer předvedlo v semifinále pěknou Bassai Dai a zvítězilo 3:0. Ve finále kluci předvedli nově nacvičenou Jitte včetně bunkai a i tentokrát z toho byla výhra 3:0. Na kata nastoupili i další borovanští karatisté. Denis Cmunt, Ondřej Sviták, Dan Červenka, Jáchym Urban a Vít Kolář. Jejich výkony bohužel nestačily na medailové pozice, ale i zisky dalších pozic jsou příslibem do dalších turnajů.
Kumite
V kategorii mladší žáci do 41 kg skončil Jáchym Urban v prvním kole. Naopak roli spolufavorita splnil Přemek Benhák, který zvítězil! Ve finále porazil po boji svého soupeře 2:0 na body. Přemek se dvakrát prosadil přesným úderem cuki. O kategorii níž závodil Vašek Plecer a v prvním kole zvítězil 4:0. Bohužel stop mu zastavil soupeř o kolo dále. I přes nepříznivý stav ale Vašek zabojoval a konečné skóre 4:8 vypovídá atraktivitě utkání. Jen jednou zápasili Jáchym Urban, Vít Kolář a Dan Červenka. Všichni v prním kole prohráli a to znamenalo stop pro cestu k medailovým pozicím. Tři zápasy zvládl Ondra Sviták. V prvním kole porazil svého soupeře 2:0 a postoupil do semifinále. Bohužel Ondra potvrdil, že útok je jeho největší slabina a důležitý zápas prohrál 1:3. Na tento duel navázal v boji o 3. místo, které Ondra prohrál. Soupeři k vítězství stačil pouze bod a to vypovídá o všem! Další zlatou medaili získal v kumite Denis Cmunt. Ve své kategorii dorostenci do 52 kg porazil v semifinále svého soupeře 4:0. Finále bylo více dramatické, ale i tak Denis svou úlohu zvládl. Dva přesné údery znamenaly vítězství 2:0. Jako poslední nastoupil ke kumite Tomáš Kutta. Ve své kategorii po odstoupení jednoho protivníka měl další dva soupeře. Proto Tomáš bojoval jen jednou a na zkušenějšího soupeře nestačil. Průběh utkání - 0:1, 0:3, 1:3, 1:4, 1:7. Tomík tak získal bronzovou medaili. Zisk ze 3. kola KL v Českých Budějovicích je pro TW Borovany tedy 5 zlatých medailí a jedna bronzová!!!


Kostelec? Jeden veliký úspěch
V sobotu 8. října se náš oddíl vypravil na mezinárodní závod Shotokan Cup do Kostelce nad Orlicí. Borovanská výprava činila celkem deset lidí. Za Tameshi-wari závodili Vašek Plecer ml., Přemek Benhák, Ondra Sviták, Tomík Kutta, Denis Cmunt a Jáchym Urban. Pro získání informací se k výpravě přidal i Mates Šesták. Na vše dohlíželi Václav Plecer st., Michal Heřman a Michal Cmunt.
Závody byly dost náročné nejen kvůli velké konkurenci, ale i cestování. Z Borovan jsme vyrazili v pět hodin ráno. S jednou zastávkou cesta trvala přibližně 3 hodiny a 30 minut. Kluci se ihned po příjezdu začali rozcvičovat a soutěž v kata mohla začít. Jako první nastoupili v kategorii mladší žáci Vašek Plecer ml. a Přemek Benhák. Za soupeře měli celkem 64 karatistů.
Přemek nastoupil stejně, jako jeho soupeř s Bassai Dai. Katu zacvičil bez chyb a postoupil 2:1 na praporky. Vašek začal s Heian Godan a soupeř zvolil Heian Shodan. I tentokráte byl výsledek 2:1 pro našeho borce. Ve 2. kole Přemek zvítězil opět s Bassai Dai proti Heian Nidan 2:1. Bohužel druhé kolo znamenalo stop pro Vašíka, který se svou Bassai Dai hodně překvapivě nestačil na soupeřovu Heian Shodan (0:3). Škoda, Vašek byl lepší a zasloužil si postoupit. V dalším kole nastoupil Přemek s Jion proti Heian Nidan a bylo z toho další těsné vítězství pro Přemka. Ten prohrál až v semifinále. Soupeř vyhrál s Empi i přes drobnou chybu v závěru. Přemek svou Kanku Sho zvládl dobře. Nejvíce vyrovnaný byl zápas o třetí místo. Přemek zopakoval Kanku Sho a soupeře s Jion porazil 2:1. Borovany získaly první medaili.
V konkurenci 40-ti závodníků nastoupil na kata starších žáků Ondra Sviták. Nevedl si špatně a s Heian Godan postoupil přes soupeře s Heian Nidan po výsledku 2:1 do třetího kola (v prvním kole měl Ondra volno). Ve 3. kole zvolil Ondra po domluvě s trenérem Plecerem Bassai Dai a byl z toho další těsný postup. Stop znamenalo až 4. kolo, ve kterém Ondra prohrál s Jion proti zahraničnímu závodníkovi 0:3. Následovala repasáž a v ní Ondra podlehl s Kanku Sho 1:2 soupeři s Heian Nidan.
Mezi jednotlivci se v kata představil ještě junior Tomáš Kutta. Soupeřů měl osm a to znamenalo, že v prvním kole potřeboval Tomík nutně zvítězit. Zvolil Kanku Dai a soupeře s Bassai Dai po pěkném výkonu porazil 3:0. Tím se dostal do semifinále a tam si vybral Kanku Sho. Tuto těžkou katu začal Tomáš velmi dobře a vypadalo to na vyrovnaný boj. Rozhodla technická chyba, kdy Tomík nezvládl prostřední pasáž kata. Museli jsme se smířit s bojem o 3. místo. Ten byl soubojem Bassai Dai. Jako první cvičil Tomík a předvedl pěkný výkon. Soupeř svou katu příliš nezvládl a navíc takticky chyboval - Borovany získaly druhou medaili.
Očekávalo se vystoupení našeho kata teamu - Sviták, Benhák, Plecer ml. Naši kluci potvrdili roli favorita a své soupeře dvakrát porazili 3:0. Ve finále navíc předvedli kluci výborný bunkai, za který má největší zásluhu trenér Plecer st. Borovany získaly třetí medaili, tentokráte zlatou!
Malou přestávku vyplnili kluci ke krátkému odpočinku a posléze rozcvičení pro odpolední část - kumite. I v této kategorii byli kluci velmi úspěšní a zisk medailí rozšiřovali. Tomík Kutta nastoupil v kategorii junioři do 61 kg. A předvedl dva velmi vyrovnané zápasy. V semifinále porazil 1:0 soupeře díky přesnému úderu do břicha. I finále bylo podobné a rozhodl jediný bod. Ten bohužel tentokrát získal Tomíkův soupeř. Byla z toho stříbrná medaile! Výkon Toma byl dobrý, nechyběla aktivita ani snaha. Na drobných nedostatcích zapracujeme na tréninku.
V konkurenci osmi závodníků bojoval Denis Cmunt v kategorii dorostenci do 52 kg pouze jediný zápas. Na soupeře měl a mohl postoupit. Bohužel kvůli rychlým protiútokům si Denis třikrát naběhl a byla z toho zbytečná porážka 0:3. Škoda, ale chybami se člověk učí a pro příště to je pro Denise dobrá zkušenost. Nasazení, rychlost i pohyb měl Denis velmi dobré. Doufali jsme v repasáž, ale Denisův přemožitel v dalším kole prohrál v prodloužení a to znamenalo konec. Denis bohužel v Kostelci medaili nezískal.
V kategorii starší žáci do 45 kg měl velkou konkurenci Ondřej Sviták. První kolo měl Ondra volné, a proto začal ve 2. kole. Byl to zápas taktiky, kterou Ondra zvládl. Stačil jeden přesný úder a výsledek 1:0. Ve 3. kole Ondra oplatil svému soupeři vyřazení z kata a po boji vyhrál 3:2 (Ondra předvedl pěkný Sanbon - soupeř kontroval Nihonem). Následovalo čtvrtfinále, ze kterého by Ondra šel do boje o medaile, nebo v případě porážky by skončil. Bohužel se stala druhá varianta. Soupeř byl rychlejší a po výsledku 0:6 si mohl Ondra balit věci (průběh utkání - 0:1, 0:2, 0:3, 0:6).
Nejvíce mrzelo vystoupení Vašíka Plecera ml. Ne proto, že by zklamal, právě naopak. Bojoval jako lev a kvůli obrovské konkurenci mu medaile utekla doslova mezi prsty. Nicméně Vašík začal bravurně. V 1. kole porazil soupeře pro krásném Mawashi geri na hlavu 3:0. Soupeře dostal tři vteřiny před koncem. I další kolo patřilo Vašíkovi - zopakoval své kopy a vyhrál 6:0 (3:0, 3:0). Ve třetím kole měl Václav zdatného soupeře a jen dobrá práce a opět další přesný úder na hlavu znamenal vedení 3:0. Soupeř se díky dobré defenzivě Vaška probojoval jen k jednomu bodu. Byl z toho postup do semifinále a veliká radost nejen pro nás trenéry. Bohužel v semifinále Vašek narazil. Soupeř si počkal na každý útok Vaška a rychlými kontry získával jeden bod po druhém. Nakonec utkání skončilo 1:4 (0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4). Vašek musel zabojovat ještě o 3. místo. A byl to podobný zápas, jako semifinále. Soupeř takticky vyčkával a aktivního Vašíka trestal z kontrů. Prohra 0:4 (0:1, 0:2, 0:3, 0:4) znamenala zisk 5. místa, což po pěkných výkonech byla malá náplast.
Pořadatelé si nevedli nejlépe a nechali čekat kromě Vaška i Přemka Benháka a Jáchyma Urbana do pozdního večera. Kolem sedmé hodiny nastoupil Přemek a Jáchym v kategorii mladší žáci do 41 kg. Konkurence čítala osm karatistů. Jako první nastoupil ve čtvrtfinále Jáchym a čekali jsme, jak se se svou rolí outsidera popere. A Jáchym obrovsky překvapil! Na soupeře vlétl a donutil ho ke čtyřem taktickým chybám, které znamenaly postup Jáchyma do semifinále (vývoj utkání 1:0, 3:0). Po Jáchymovi nastoupil Přemek a svého soupeře v pohodě porazil 6:0 (1:0, 2:0, 3:0, 6:0). V semifinále zopakoval Přemek dobrý a poctivý výkon - vyhrál 5:0 (1:0, 2:0, 5:0). Bohužel Jáchym na zkušeného soupeře v boji o finále nestačil a prohrál 0:5 (0:1, 0:4, 0:5). Finále snů, tedy souboj Přemka s Jáchymem, se nekonalo. Jáchym tedy nastoupil na tatami o 3. místo a předvedl dost možná svůj životní výkon. Soupeře tlačil a nutil k chybám, které trestal. Po základní části byl stav vyrovnaný 3:3 a muselo rozhodnout prodloužení. V něm začal Jáchym skvěle a kopem Mawashi geri na hlavu získal vedení 6:3. Vše korunoval úderem na břicho a výhrou 7:3 - Jáchym získal k velkému překvapení a radosti bronz! Soutěž byla téměř u konce a poslední zápas dne obstaral ve finále Přemek. Zdatného protivníka nakonec udolal a potvrdil svou formu. Kromě zlaté medaile si domu odvezl i vytoužený pohár.
Z pohledu trenérů byly závody velmi povedené a až na několik výroků rozhodčích spravedlivé. Mrzí jen to, že jako jediný nezískal medaili Denis Cmunt. Měl na ní a snad se dočká příště. Další závody nás čekají již za týden, kdy se v Českých Budějovicích koná 3. kolo Krajské ligy. Kluci díky za reprezentaci oddílu a skvělé výkony korunované ziskem šesti medailí!


TW Borovany v Kostelci nad Orlicí:
Tomík Kutta 3. místo - kata junioři:
Kata team starší žáci - Benhák, Sviták, Plecer 1. místo:
Kumite mladší žáci - 1. místo Benhák, 3. místo Urban:

Středoevropská liga Plzeň:
Ve dnech 1 – 2.10 2011 se naši karatisté zúčastnili turnaje EGP Plzeň v rámci středoevropské ligy karate . Kluci soutěžili v barvách našeho mateřského oddílu TJ Karate Č.Budějovice. V sobotní části nastoupil v kategorii kumite dorostenců do 52 kg Denis Cmunt. Bohužel vypadl hned v prvním kole a tak pro něho účast na turnaji skončila. V neděli se pak turnaje zúčastnili : Tomáš Kutta v kata junioři a kumite junioři do 61 kg, Ondra Sviták v kumite st.žáci do 45 kg, Přemek Benhák v kata ml.žáci a kumite ml.žáci do 40 kg a Vašek Plecer v kata ml.žáci a kumite ml.žáci do 32 kg.
Tomáš bohužel nezvládl přesvědčivě předvést shitei kata Kanku dai v prvním kole a podobně se mu vedlo i v kumite, kde nezískal ani bod. Ondra si v kumite zpočátku nevedl špatně ale po vyrovnání 1 : 1 jej začal protivník drtit a v závěru zápasu nezvládl Ondra taktiku boje a prohrál 1 : 4. Vašek v kata předvedl slušnou Bassai dai ale v druhém kole nebyly jeho skoky v Kanku sho dost dobré a tak jeho účast v kata také skončila, ačkoliv na spoustu dalších postupujících soupeřů měl technickou převahu. Příště zvolí snadnější sestavu a snad mu štěstí více popřeje. Každopádně to byla skvělá lekce. V kumite Vašek nepřesvědčil a prohrál v 1.kole 1 : 3. I zde nebyl jeho protivník v kdovíjaké převaze, opět zklamala taktika zápasu.
Nejlépe si vedl Přemek, který postoupil v kata se sestavami Bassai dai a Kanku sho do boje o třetí místo, které vyhrál. V kumite se celkem snadno probojoval do finálového kola, kde opět narazil na svého polského soupeře a přemožitele z Budapešťského turnaje. V prodloužení, 4 sekundy před koncem byl Přemek knokautován a byl mu, kupodivu, udělen trestný ( ! ) bod za údajné simulování. Za stavu 1 : 2, 4 sec. před koncem, bylo jasné, že musí tvrdě zaútočit. Soupeř byl však připraven a cílený kop na Přemkovo hlavu rozhodl vteřinu před koncem toto infarktové utkání. I tak je stříbro z takovéhoto turnaje úžasným výsledkem !


Karatisté Borovan závodili v Budapešti!
Karatisté TW Borovany Denis Cmunt a Přemek Benhák se zúčastnili 18. září prestižního turnaje v Budapešti. Oba závodníci bohužel vypadli příliš brzy a sen o medailových pozicích se neuskutečnil.
Na své první mezinárodní závody vzpomíná Denis Cmunt.
Co jsi čekal od závodů v Budapešti?
Chtěl jsem zjistit na jaké úrovni jsou závodníci v mém věku na mezinárodních závodech.
Měl jsi nějaké zdravotní problémy?
Před závody jsem se cítil celkem v pohodě. Bohužel v den závodů jsem cítil trochu zvýšenou teplotu a po návratu domu sem ulehl s horečkou.
Jakého soupeře ti určil los?
V prvním kole jsem narazil na rumunského závodníka, který byl výkonnostně na mé úrovni.
Byl to tvůj první mezinárodní turnaj. Cíl byl určitě postup přes první kolo, že?
Na závod jsem si věřil. Kvůli organizačnímu chaosu a osmi hodinovému čekání na zápas jsem trochu ztratil koncentraci.
Jak probíhal zápas?
V úvodu zápasu sem byl docela aktivní. Bohužel mi při dvou útocích, kdy dle mého názoru jsem měl získat 2 body, mne rozhodčí ocenili pouze varováním za tvrdost. Díky mé taktické chybě pouhé 3 vteřiny před koncem jsem nechal svého soupeře bodovat kopem na hlavu.
Soudě podle průběhu jsi měl na to, abys svého soupeře porazil.
Určitě. Rumun byl k poražení.
Jaké pocity jsi měl po prohře a kolik to vlastně bylo na body?
Samozřejmě jsem byl zklamán. Jsem přesvědčen, že jsem se na závodech mohl slušně umístit. Na body to bylo z mého pohledu 0:3.
Jak bys zhodnotil zkušenost s Budapeští?
V první řadě vím, že se musím na závod a každý zápas dokonale soustředit a hlavně být zdráv.


Karatisté se zúčastnili soustředění v Albrechticích
V termínu 13. - 20. srpna se naši kluci ve složení : Denis Cmunt, Matěj Šesták, Vašek Plecer, Přemek Benhák, Jáchym Urban a Dan Červenka zúčastnili oddílového soustředění v Albrechticích. Soustředění, tentokrát v duchu armády, bylo zaměřeno na rozvoj fyzické a dynamické síly. Atletické tréninky a tréninky zaměřené na kumite byly doplněny přípravou na závěrečné zkoušky technické vyspělosti, na kterou byli tentokrát vybráni jen uchazeči, kteří prošli výběrem po dohodě všech trenérů. Za náš oddíl se zkoušek zúčastnili : Denis Cmunt na 3.kyu, Vašek Plecer a Přemek Benhák oba na 4.kyu a Matěj Šesták na 6.kyu. Matěj kvůli zdravotní indispozici zkoušku nedokončil, ostatní složili zkoušku úspěšně. Jáchym Urban a Dan Červenka se zkoušek zúčastní při podzimním páskování. Každopádně všichni prošli náročnými tréninky a přípravou se ctí a tuto přípravu využijí při nadcházející soutěžní sezóně.


Karatisté závodili na olympiádě
Od středy 22.6. do soboty 25.6. se konal již 5. ročník Letní olympiády dětí a mládeže. Hostitelským krajem byl kraj Olomoucký. Olympiády se zúčastnilo cca 3500 sportovců ze 14 krajů.
Pátek 24.6. byl dnem pro naše Jihočeské karatisty. Nominováno bylo celkem 8 karatistů a to z TJ Karate ČB (Řeřicha, Měkuta, Benhák, Janouchová, Crhonková) a z Fight - clubu (Štroblová, Růžičková, Lefan). Jihočeští závodníci vybojovali celkem 7 medailí z toho 3x zlato, 3x stříbro a 1x bronz, dále 3x 5. místo. Naši karatisté pomohli velkou mírou ke konečnému šestému místu v hodnocení krajů. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Jihočeského karate.
Výsledky TJK ČB:
1. místo - Jiří Měkuta
2. místo - Adriana Crhonková
2. místo - Marek Řeřicha
2. místo - Lucie Janouchová
5. místo - Přemek Benhák
5. místo - Adriana Crhonková - kata


Soustředění Odry 2011
Ve dnech 17. - 19. června proběhlo v Odrách soustředění karate pořádané oddílem VSK - TU VŠB Ostrava.
Celkem čtyři tříhodinové tréninky probíhaly na třech tatami pod vedením trenérů: Karla Kesla, 8.Dan, garanta stylu Shotokan - kata, Ivy Keslové, 4.Dan, - kata a kihon děti a Ondřeje Musila, 7.dan - kumite. Nedělního tréninku dětí se pak ujal Vladimír Ryska, 6. Dan a kihon pokročilých karatistů vedl Jakub Debrecenyi, 1. Dan, reprezentant ČR v kata. Náročné tréninky kata, doplňované bojovými aplikacemi - bunkai a nácvikem prvků sebeobrany probíhaly v příjemné atmosféře, stejně jako tréninky ostatních skupin. My, kteří jsme cvičili pod vedením Karla Kesla, jsme si rozšířili znalosti a aplikace kata Jion, Kanku dai, Kanku sho a Gankaku. Pod vedením Jakuba jsme pak rozebrali nedostatky v provádění základních technik a hlavně postojů, na nichž stojí správné zacvičení sestav kata. Na závěr nedělního semináře se zvláště mladší cvičenci dozvěděli díky poutavému podání Ondry Musila informace o historii a vývoji karate až do současnosti a nakonec jsme si pod jeho vedením vyzkoušeli několik praktických aplikaci technik bojového stylu aikido. Potěšilo mě, že ač unavení jako štěňata, loudili kluci, aby se i příští rok mohli tohoto semináře zúčastnit!


Otevřené mistrovství Moravy a Slezska mládeže v Jeseníku, 7. května:
Přemek Benhák - 1. místo kumite ml.žáci do 41 kg
Denis Cmunt - 3. místo - kumite dorostenci do 52 kg.


Velká cena Ústí nad Labem - 28. 5. 2011:
Přemek Benhák - 2. místo kumite ml.žáci do 41 kg
Václav Plecer - vypadl v repasáži - kumite ml.žáci do 35 kg
Denis Cmunt - vypadl v repasáži - kumite dorostenci do 52 kg.
Tomáš Kutta - vypadl v repasáži - kumite junioři do 62 kg.


Velká cena Hradce Králové - 24. 4. 2011:
Přemek Benhák - 2. místo kumite ml.žáci do 35 kg
Václav Plecer - 7. místo ( vypadl v repasáži ) kumite ml.žáci do 30 kg
Ondra Sviták - 7. místo kumite st.žáci do 45 kg.


Výsleky 2. kola KL ve Strakonicích - 16. 4. 2011:
Přemek Benhák - 1.místo kata ml.žáci, 2.místo kumite ml.žáci do 35 kg
Ondra Sviták - 2.místo kata st.žáci, 2.místo kumite st.žáci do 45 kg
Dan Červenka - 2.místo kumite ml.žáci do 41 kg
Tomáš Kutta - 1.místo kata junioři, 2.místo kumite junioři do 68 kg
Sviták, Benhák, Plecer - 1.místo kata tým žáci

16.4.2011 jsme se zúčastnili 2.kola KL pořádaného oddílem Kobra Ryu Strakonice. Klasickou sestavu: Tomáš Kutta, Ondra Sviták, Přemek Benhák, Vašek Plecer, Jáchym Urban a Dan Červenka doplnil Vítek Kolář, pro kterého byly tyto závody soutěžní premiérou. Naopak doma zůstal nemocný Denis Cmunt. V kata vypadli v prvním kole Vítek Kolář i Dan Červenka, pěkně si vedl Jáchym, který postoupil do třetího kola. Jeho heian yondan však na další postup nestačila. Skupina mladších žáků byla rozdělena na dvě tatami. Bohužel, na jednom tatami proti sobě nastoupili v závěru pavouka Vašek Plecer a Přemek Benhák. Bratrovražedný boj skončil vítězstvím Přemka a na Vaška tak zbyla účast v repasáži, ze které po dalším kole vypadl. Přemek naopak bez větších potíží finále vyhrál, i když byl díky svým lehkým zdravotním potížím na konci sil. Ondra Sviták celkem překvapivě postoupil do finále kata starších žáků, ale na šampiona Bartušku nestačil a skončil druhý. Tomáš Kutta vyhrál v kata skupinu juniorů, sestávající bohužel jen ze dvou závodníků a další zlatá byla doma. Skupinu kata tým žáků kluci Ondra, Přemek a Vašek bez větších obtíží vyhráli. V kumite vypadl hned v úvodním zápase Vítek, nutno podotknout, že s mistrem republiky Jirkou Měkutou. Rozhodně si ostudu neudělal. Jáchym vypadl v druhém kole 4:5 na body, což byla škoda, na svého protivníka stačil. Ovšem za chyby se platí. Dan vyhrál druhé kolo kategorie do 41 kg a postoupil tak do finále, ve kterém skončil jako poražený. Vašek vypadl v prvním kole muší kategorie ml.žáků do 30 kg. Naopak Přemek v největší kategorii do 35 kg ml.žáků postoupil do finále. Potíže s dechem a vědomí, že bojuje o nominaci na Olympiádu mládeže způsobily možná to, že v těsném závěru zápasu ztratil na soupeře dva body a prohrál 2:4. Nominaci však přesto získal. Ondra se také probojoval do finále st.žáků do 45 kg které mu přineslo stříbro. Tomáš byl ve své kategorii juniorů sám a tak po dohodě mezi trenéry nastoupil ve vyšší váhové kategorii proti Laštůvkovi, proti kterému pochopitelně neuhádal ani bod. Aspoň má nad čím přemýšlet. A tak malá borovanská výprava zaznamenala medailovou smršť


Výsleky Obi Open v Praze - 26. 2. 2011:
Přemek Benhák 1.místo kumite ml.žáci do 35 kg
Vašek Plecer 2.místo kumite ml.žáci do 30 kg
Tomáš Kutta 2.místo kumite dorostenci do 57 kg
Kata tým žáci: Plecer, Benhák, Sviták - 3.místo


Výsleky Ninja kata Cupu - 20. 2. 2011:
Jiří Kutta - 1.místo
Matěj Šesták - 1.místo
Vítek Kolář - 3.místo
kata tým Kolář, Šesták, Koudelka - 1. místo

Výsleky I. kola KL ve Starých Hodějovicích:
Přemek Benhák : 1.místo kata ml.žáci, 1.místo kumite ml.žáci do 35 kg
Vašek Plecer : 3.místo kumite ml.žáci do 30 kg
Denis Cmunt : 2.místo kata st.žáci, 3.místo kumite st.žáci do 42 kg
Tomáš Kutta : 2.místo kata dorostenci, 2.místo kumite dorostenci do 52 kg

Bannery