Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

Výsledky NINJA KATA CUP Č.Budějovice:

kategorie bílý pás - Dan Červenka 2.místo
kategorie fialový pás - Tomáš Kutta - 3.místo
Kata družstev - 3.Místo

 

 

Velký úspěch malých karatistů
Dne 19.3.2009 proběhlo v rámci našeho mateřského oddílu TJ Karate Č.Budějovice tzv. páskování, správně zkoušky na stupně technické vyspělosti. Této zkoušky se zúčastnilo asi 80 dětí ze všech oddílů spadajících pod naší Budějovickou základnu. Páskovalo se na nižší a střední technické stupně, tedy od začátečnických bílých až po druhé fialové pásy.

Děti z borovanského oddílu TW Borovany se na tuto zkoušku připravovaly opravdu svědomitě. Nacvičovali jsme jak povinné kombinace kopů a úderů, tak i sestavy ( tzv.kata ) a řízený zápas. Po asi dvou měsících intenzívní přípravy jsme tedy vyjeli na zkoušky, které řídil hlavní trenér oddílu TJ Karate Č.B. pan Jiří Faktor, nositel černého pásu stupně 5.Dan a komisař 1.třídy.

Atmosféra byla v tělocvičně ZŠ. E.Destinové, kde se zkoušky odehrávaly, dosti napjatá. Zvláště malé děti byly neklidné v očekávání svého výstupu. Borovanští karatisté naopak setrvávali ve stoickém klidu a pozorně sledovali výstupy svých „konkurentů“. Děti nastupovaly vždy ve skupinách po pěti a absolvovaly takto celou zkoušku. A tak to šlo dále v rámci zkoušky na daný stupeň. V poslední skupině na bílý pás nastoupil i náš Dan Červenka a v porovnání s ostatními předvedl velmi pěkný výkon. Na bílý pás však zkoušku vykonaly úspěšně všichni cvičenci, neboť i přes v některých případech určité nedostatky, nechtěl nikdo z komisařů dětem kazit radost a srazit jim jejich sebevědomíčko hned na počátku jejich sportovní kariéry. Radost těch nejmenších nám pak byla příjemnou odměnou.

Na žlutý pás už však šlo do tuhého a po výkonech některých cvičenců jsme museli rozhodnout, že si budou muset tuto zkoušku ještě jednou v budoucnu zopakovat. Opět v poslední skupině nastoupili naši borovanští adepti Přemek Benhák, Jáchym Urban a Vašík Plecer. Podali opravdu skvělý výkon, ovšem „brada nám spadla“, když nastoupili společně na cvičení sestavy kata. Bylo to cvičení na úrovni dobrých závodníků soutěžících v kata družstev. Klukům se podařila dokonalá synchronizace pohybů a sestavu zacvičili jako jeden muž. A tak zatímco jiní byli bohužel zklamaní z nevykonané zkoušky, borovanští kluci měli důvod k radosti a navíc byl Přemek Benhák vyhlášen hlavním zkoušejícím jako nejlepší ze skupiny žlutých pásů.

Zkoušku na zelený pás pak skládal náš Ondra Sviták a ukázal ostatním v jeho skupině, že jim bude v budoucnu na závodech velkým konkurentem. I on byl, na rozdíl od některých cvičenců, úspěšný, a nosí již na trénincích pěkný nový zelený pásek.

Zbylé zkoušky jsme již neabsolvovali. Naši další cvičenci z oddílu budou páskovat na vyšší pásy – druhý fialový a hnědý – během tohoto roku v rámci vyšších zkoušek.

Nyní se děti z borovanského oddílu Karate připravují na závody v rámci Krajské ligy. Věříme, že i zde uspějeme se ctí.

Chtěli bychom také v tomto článku poděkovat našim sponzorům za jejich přízeň, hlavně pak Městu Borovany, firmě LB Cemix a Stavebninám Sviták. A samozřejmě naší základní škole za její podporu a poskytování tělocvičny pro naše tréninky. Vždyť to, co děláme pro naše děti, se nám v budoucnu stokrát vrátí. Nebo ne?

 

 

Zde můžete nahlédnout do sekce, kam jsme umístili zajímavé materiály z historie oddílu.

Bannery