Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

 PC030028.JPGP1010033.JPG Tameshi wari Borovany na MČR 2016. Máme další titul mistra ČR !

 

Ve dnech 3.-4.prosince se ve Sparta areně v Praze konalo mistrovství české republiky v karate. V sobotu soutěžili junioři, senioři a masters, v neděli pak žáci a dorost. První den pro náš tým, který jako vždy soutěžil v barvách TJ Karate ČB nedopadl špatně, i když jsme měli větší ambice. Já vypadl v eliminaci kata masters a do repasáže jsem nepostoupil. Naopak pěkný výkon v kata předvedl Vašek, který v prvním kole vypadl s finalistopu Říhou. V repasáži vyhrál první kolo 5:0, v boji o 3.místo pak podlehl Richterovi, oba cvičili Unsu a oba výborně. 5.místo v juniorech je skvělý úspěch ! V kumite se poněkud nedařilo Danovi, který v kategorii juniorů do 76 kg skvěle vyhrál 1.kolo 4:1, ve druhém mu rozhodčí neuznali dobrý kop na soupeřovu hlavu, který z Iponu pžehodnotili na soupeřovo mubobi. Soupeřův pochybný kop pak znamenal konec Danovo nadějím na další postup. Vašek obsadil 3.místo v kumite juniorů do 55 kg po prohraném prvním zápase s ústeckým Drábkem. Přemek si vedl dobře, i když zpočátku byl jeho rozjezd poněkud rozpačitý. Nakonec se probojoval do finále, kde s přehledem získal svůj další titul mistra republiky, tentokrát v juniorech do 68 kg.

Druhý den byl pro náš tým smolný. Mikeš Míka v ml. žácích do 30 kg vypadl v prvním kole a nepostoupil do repasáže, Lukáš Jenkner v repasáži získal 5.místo ve starších žácích do 52 kg. Honza Racek bojoval statečně, první zápas vyhrával 1:0 ale opět doplatil na taktiku a prohrál na hansoku. Repasáž se nekonala. Poslední zápasil Petr Pelikán ve starších žácích do 39 kg. Díky velmi nekompetentnímu výroku rozhodčích, kdy byl po akci přiznán bod druhým rozhodčím až po dlouhé době po zastavení zápasu, prohrál Petr se slabším soupeřem, který neměl šanci se do finále dostat. Podávat protest nemělo smysl, akce nebyla nahraná.

Všem našim závodníkům gratuluji k jejich výkonům, byť ne všechny vedly k medailovým pozicím. Svou roční cestu na mistrovství zakončili důstojně. Děkuji i všem rodičům a kamarádům, kteří nás během celého roku podporovali a fandili. Děkuji i všem našim podporovatelům, zvláště panu Petrovi Krčmářovi za jeho neobyčejnou velkorysost.

PC030030.JPG

Bannery