Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

1.kolo NP 2016Tým TW Borovany v Ústí nad Orlicí

Dne 10.dubna 2016 jsme se zúčastnili 1.kola Národního poháru v karate dorostenců, juniorů a seniorů. Turnaj, kterého se zúčastnilo nebývale velké množství závodníků, se odehrával v nevelké tělocvičně na pouhých 3 tatami. Přes dobrou organizaci pořadatele se v kata soutěžilo až do 13.30, naši kluci nastoupili na soutěž v kumite až před 18.00.

Na začátku soutěže nastoupil ráno Vašek Plecer v kategorii kata junioři. Podle očekávání vypadl v prvním kole s jedním z favoritů kategorie, bohužel do repasáže se nedostal. V kumite závodil jako první Honza Racek v kategorii dorostenci do 63 kg. Pár sekund před koncem 1.kola vedl 1:0, došlo bohužel na Hansoku a byl konec. Stejně tak v 1.kole vypadl Dan Červenka v kategorii junioři do 76 kg, na Danově výkonu se jednoznačně projevilo nekonečné čekání. Naopak výborně si vedl Vašek, vyhrál 2.kolo po free losu, finále dopadlo nerozhodně, na praporky však 1:4 a bylo z toho 2.místo v kumite junioři do 55 kg. Výtečně si vedl i Přemek, který podobně jako Vašek vyhrál 2.kolo po free losu, došlo včak ke zranění palce na ruce. Další kolo Přemek opět vyhrál, avšak se zraněným kolenem. Finále po asi 1/3 zápasu pro bolest vzdal a i zde bylo 2.místo v kumite junioři do 68 kg.

Do kumite týmů Přemek za tým TJK "A" nenastoupil, TJK "B" pak reprezentovali Vašek a Dan spolu s Lukášem Suchým. Obě kola proti výrazně silnějším soupeřům kluci prohráli ale bojovali statečně a pochvalu si zaslouží.

Tělocvičnu jsme opustili v 21.00 v době, kdy soutěž ještě probíhala. Domů jsme dojeli v pondělí po půlnoci.