Get Adobe Flash player

Aktuality

Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

 

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

 

 

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

PA110165Z mezinárodního turnaje North Bohemia Grand prix konaného 11.10.2014 v Ústí nad Labem přivezli závodníci oddílu Tameshi Wari Borovany 4 medaile.

Na NBGP 2014 jsme vyjeli v sestavě : Ondra Sviták, Vašek Plecer, Dan Červenka, Přemek Benhák a Václav Plecer st. Jako první nastoupil v kategorii kata junioři Ondra Sviták proti členu týmu národní reprezentace. Podle očekávání byly jeho šance nulové. V následné repasáži zacvičil velmi pěkně katu Empi ovšem ani v tomto případě nezískal ani jeden praporek. V kategorii kata dorostenci soutěžili Vašek a Přemek. Vašek vypadl v eliminaci s Říhou, v následné repasáži potkal Richtera, proti němuž neměl šanci. Nicméně své sestavy zacvičil dobře. Přemek si vedl skvěle, avšak v eliminaci narazil na závodníka z Německa, který jej odkázal do repasáže. V té se svou Gojushiho sho nestačil na Tamborlaniho a získal velmi slušné 5.místo z 24 zúčastněných závodníků. V kategorii kata tým narazili naši kluci na jediného, avšak velmi silného soupeře z Brna. Tento tým pod vedenim Matea Tamborlaniho zacvičil perfektně katu stylu Goju riu včetně špičkově předvedeného bunkai. Naši kluci secvičili katu Sochin i dobré bunkai, je však ještě třeba hodně práce a tvrdého tréninku.

 

Kategorie kumite nebyly silně obsazené, mezi závodníky i trenéry se nesl hlas, že i kvůli změně statusu turnajů mimo sérii národních pohárů. Ondra předvedl v kategorii juniorů do 68 kg dva slušné zápasy. V prvním narazil na Dominika Szalaye, se kterým prohrál 0:1, v repasáži vyhrál na praporky po slušně předvedeném výkonu. Přemek a Vašek nastoupili v kategorii dorostenci do 52 kg. Vašek narazil na soupeře, jehož styl byl mírně řečeno podivný a to, co měli rozhodčí napomínat, to bodovali. Podivný zápas prohrál 1:2 a vypadl. Přemek první zápas vyhrál, druhý bohužel prohrál po nepříliš přesvědčivém výkonu. Třetí zápas v repasáži vyhrál 2:0. Dan prohrál svůj jediný zápas na praporky, na výkonu se projevil i jeho zraněný palec i to, že na svůj zápas čekal až na úplný závěr turnaje, celých 9 hodin ! 

Do budoucna je asi potřeba zvážit účast v kategoriích kata, je-li možnost postoupit přes určitá jména prakticky nulová. Hrubé zaváhání v sestavě, které prošlo prominentovi by jinému závodníkovi nikdy neprošlo. To je však na svědomí rozhodčích.

Výsledky : kata tým junioři - ( Sviták, Benhák, Plecer ) - 2.místo

                kata dorostenci - Přemek Benhák 5.místo

                kata Masters - Václav PLecer st. - 5.místo

                kumite dorostenci do 52 kg - Přemek Benhák 3.místo

                kumite dorostenci do 70 kg - Dan Červenka 3.místo

                kumite junioři do 68 kg - Ondra Sviták 3.místo

 

Bannery