Důležité dokumenty!
Svaz vydal nové směrnice a dokumenty. Pozorně čtěte zde, zde a zde.

Pozor - důležité!

Žádáme rodiče, aby včas zkontrolovali platnost zdravotních prohlídek v průkazech karate. Obvodní lékaři již nemohou potvrzovat zdravotní způsobilost. Toto může ponovu potvrdit pouze sportovní lékař. Doporučujeme kontaktovat MUDr. Prollovou na Poliklinice Jih v Českých Budějovicích.

ČSKe vydal nový soutěžní řád. Doporučujeme členům oddílu, zvláště závodníkům a jejich rodičům, aby si jej prostudovali. Řád naleznete zde.

DSC_0922.JPGTým Tameshi wari Borovany na MČR v Karlových Varech

Ve dnech 2. - 3. 12. 2017 se v Karlových Varech konalo Mistrovství ČR v karate. První den turnaje byl určen pro kategorie dorostu, juniorů a seniorů, druhý den pro žactvo. Všichni členové týmu TW soutěžili v první části turnaje. Výborně organizovaný turnaj se odehrával v moderní hale míčových her KV arény. Turnaj začal soutěží v kata, kde za náš tým nastoupil Vašek Plecer v kategorii juniorů. Jeho výkon bohužel v prvním kole nestačil na postup a z eliminace vypadl. Já soutěžil v nové kategorii kata Masters 50 +, kde jsem ve finále porazil Láďu Mareše a získal jsem svůj druhý titul mistra ČR.

V kumite se nám zpočátku nedařilo. V eliminaci vypadl Lukáš Jenkner, nováček v kategorii dorostenců, vypadl i Honza Racek po taktické chybě v těsném závěru jeho prvního zápasu, bohužel vypadl i Přemek Benhák ve druhém kole. Lépe se vedlo Danovi Červenkovi, který v repasáži získal bronz, třetí místo obsadil i Vašek PLecer a výtečně si vedl Petr Pelikán, který předvedl pěkné zápasy a v repasáži obsadil také bronzovou pozici. Nakonec si bronz odvezl i Přemek jako člen týmu kumite juniorů TJK A.

Nelze očekávat, že každý z týmu přiveze medaili z takovéhoto velkého turnaje. Historicky nejpočetnější výprava TW Borovany přivezla 5 medailí z mistrovství ČR, z toho jeden titul mistra. Klukům patří dík za jejich výkon a tam, kde se nevedlo, je potřeba se zamyslet nad tím, co je třeba zlepšit. Dík patří i všem rodičům, kteří s námi jezdili na turnaje a podporovali nás, zvláště Jirkovi Krausslovi, Petrovi Jenknerovi, Šárce a Broňovi Míkovým a Frantovi Benhákovi. A samozřejmě Petrovi Krčmářovi za jeho podporu borovanského karate.